Raben
E-commerceIntralogistykaTransport
Gorące newsy

Walmart już oferuje dostawy dronami. Amazon może pozazdrościć

Walmart zrealizował już ponad 6 000 dostaw dronami

Walmart spełnił swoje obietnice i oferuje teraz usługi dostawy dronami z 36 hubów w siedmiu stanach. Firma zrealizowała już ponad 6 000 dostaw w siedmiu stanach USA. 

Walmart obsługuje dostawy dronami

Walmart opublikował szereg statystyk dotyczących sieci dostaw dronami w 2022 roku, ujawniając, że zrealizowano ponad 6 000 dostaw różnego rodzaju produktów, od lodów, po kurczaki z rożna i ręczniki papierowe. Co ważniejsze, dzięki dodaniu w ostatniej chwili Utah, Walmart oferuje teraz usługi dostawy dronami z 36 hubów w siedmiu stanach – co jest dokładnie tym, co obiecał zrobić do końca roku.

Jestem niesamowicie dumny z naszego zespołu, który stworzył największy zasięg dostaw dronami ze wszystkich amerykańskich sprzedawców detalicznych i zapewnił klientom niewiarygodnie szybką i innowacyjną opcję dostawy. Cieszymy się z pozytywnej reakcji klientów i nie możemy się doczekać dalszych postępów w 2023 roku – powiedział Vik Gopalakrishnan, wiceprezes ds. innowacji i automatyzacji w Walmart US.

Jak Walmartowi udało się osiągnąć to, czego firmy takie jak Amazon, Prime Air, Alphabet i Wing zrobić nie mogły? Detalista po raz pierwszy zaczął myśleć o rozbudowanej sieci dostaw za pomocą dronów w czerwcu 2021 roku, kiedy to dokonał inwestycji w firmę DroneUp i ogłosił plany uruchomienia dostaw ze swojej siedziby w Bentonville w stanie Arkansas. Współpraca nastąpiła po niewielkim pilotażu w 2020 roku, w ramach którego DroneUp dostarczał klientom Walmart zestawy testowe COVID-19.

Raben

Mniej więcej w tym samym czasie Walmart rozpoczął również pilotaż dronów z firmami Zipline i Flytrex, które skupiły się na dostawach na krótkich dystansach. Dzięki Flytrex, Walmart rozszerzył swoje usługi na Karolinę Północną, która była pierwszym stanem dodanym do sieci. Jednak dopiero w kolejnym roku wszystko nabrało rozpędu.

Czytaj też: Walmart inwestuje w bezzałogowe statki powietrzne. Dostawa dronem to koszt zaledwie 3,99 USD

Ekspansja sieci Walmart

W maju ubiegłego roku Walmart i DroneUp ogłosiły znaczną ekspansję swojej sieci, obiecując rozwinięcie usługi do 34 nowych lokalizacji w sześciu stanach i zwiększenie obszaru zasięgu o około 4 miliony klientów. W sierpniu ogłoszono ekspansję w Wirginii, gdzie DroneUp ma swoją siedzibę. Potem przyszło uruchomienie usług na Florydzie, w Teksasie i Arizonie, a na koniec w Utah.

Biorąc pod uwagę wielkość tego obszaru i liczbę mieszkańców, 6 000 dostaw może nie wydawać się oszałamiającą liczbą. Jednak w porównaniu z konkurencją to i tak bardzo dobre wyniki, choć dane dotyczące dostaw dronami w USA firm Prime Air i Wing nie są obecnie dostępne. Mimo to żadna z obu firm nie może konkurować z obszarem zasięgu Walmart, a każda z nich jest ograniczona do operacji w zaledwie dwóch stanach. Obie latają komercyjnie w części Teksasu, podczas gdy Prime Air prowadzi również usługę w Lockeford w Kalifornii, a Wing prowadzi program pilotażowy w Christiansburgu w Wirginii. Trzeba jednak zauważyć, że Wing odniósł znacznie większy sukces na arenie międzynarodowej, realizując do tej pory ponad 300 000 dostaw na całym świecie.

Chociaż Walmart jeszcze nie wyprowadził swojej sieci za granicę, detalista udostępnił dodatkowe statystyki, które dobrze wróżą jego usługom w USA. Nie każdy sklep Walmart jest przystosowany do realizacji dostaw dronami, ale firma twierdzi, że ma ich 4 700 zlokalizowanych w obrębie 90% populacji USA. W pewnym sensie firma ma sieć wbudowanych centrów logistycznych, z których każde można przekształcić w hangar dla dronów. Jak dotąd nie złożono żadnych obietnic dotyczących dostawy dronami Walmart w 2023 r.

Czytaj też: Kradzieże sklepowe w USA są coraz większym problemem. Walmart może zacząć zamykać sklepy

Nowy dron dostawczy Amazon. Będzie zrzucać paczki z 3 metrów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button