PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyPrzemysł 4.0Transport

Transport materiałów medycznych dronem? Jest zgoda urzędu

Firma twierdzi, że wydanie zgody na loty świadczy o uznaniu ze strony kanadyjskiego rządu

Firma Drone Delivery Canada (DDC) uzyskała zgodę na loty BVLOS (lot automatyczny, poza zasięgiem wzroku) i przewóz niebezpiecznych materiałów na swojej trasie DroneCare, co stanowi istotny kamień milowy w rozwoju zdolności dostaw dronów na rynku opieki zdrowotnej.

Drone Delivery dostał zgodę na transport środków medycznych

Drone Delivery informuje, że jej dron Canary będzie transportował różnorodne środki medyczne między dwoma szpitalami, w tym między innymi testy chemii krwi i surowicy, materiały do banku krwi, kultury moczu, małe pojemniki cytologiczne z formaliną i butelki do hodowli krwi.

Czytaj też: Amazon wprowadza dostawy dronami w Europie!

Jak informuje portal Asia Cargo News, firma uważa, że wydanie zgody na loty świadczy o uznaniu ze strony kanadyjskiego rządu dla zaawansowanej technologii firmy, rygorystycznych norm bezpieczeństwa i zaangażowania w rozwijanie dziedziny logistyki dronowej.

Wraz z zezwoleniem na loty BVLOS, drony DDC będą mogły bezproblemowo przemieszczać próbki medyczne między szpitalem Milton District a szpitalem Oakville Trafalgar Memorial – poinformowało DDC w oświadczeniu.

Kontynuujemy naszą pracę w obszarze opieki zdrowotnej, który jest ważnym rynkiem dla DDC. Dzięki lotom BVLOS i zezwoleniu na przewóz niebezpiecznych materiałów będziemy nadal transformować sposób transportu środków opieki zdrowotnej, zapewniając szybszy czas dostawy i poprawiając ogólną opiekę nad pacjentami – powiedział Steve Magirias, CEO Drone Delivery Canada.

Platforma dostaw dronów DDC wykorzystuje kombinację oprogramowania własnego autorstwa i nowoczesnego sprzętu, aby zapewnić bezpieczne i efektywne operacje.

Bardziej ekologicznie

Jak informuje portal Asia Cargo News, Drone Delivery Canada stwierdziła, że zdalnie sterowany statek powietrzny Canary posiada ulepszony design, wydajność i technologię, w tym ładowność do 4,5 kg, zasięg ponad 20 km, systemy komunikacji i śledzenia w czasie rzeczywistym, zintegrowaną wagę, a także o połowę mniejszą liczbę potrzebnych baterii w porównaniu z modelem Sparrow RPA. Ponadto, dron jest wyposażony w system odzyskiwania spadochronu, aby zapewnić najwyższą ochronę zarówno ludzi, jak i mienia.

Czytaj też: Ataki na Huti windują ceny ropy. Szlaki handlowe przez Morze Czerwone zagrożone

Funkcjonalność innowacyjna umożliwia Canaray RPA przeloty nad obszarami zaludnionymi, poszerzając jego potencjalne zastosowania i zwiększając wszechstronność. Ponadto, statek powietrzny Canary RPA oferuje wiele korzyści, takich jak szybsza i bezpieczniejsza dostawa niezbędnych towarów, obniżenie kosztów dostawy oraz zwiększenie dostępności zarówno w odległych, jak i miejskich obszarach – przekazała firma.

Ten dron cargo przyćmi nawet Miriję! Oto potężny Droneliner

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button