E-commerceIntralogistykaPrzemysł 4.0
Gorące newsy

Nowy dron dostawczy Amazon. Będzie zrzucać paczki z 3 metrów

Gdy dron znajdzie się w miejscu dostawy, zeskanuje teren, aby upewnić się, że może zrzucić paczkę

Prawie dekadę po tym, jak Jeff Bezos po raz pierwszy ogłosił dostawę dronem, Amazon wreszcie jest gotowy, aby rozpocząć zrzucanie paczek z powietrza – i to dosłownie. Najnowszy dron dostawczy MK27-2 będzie zrzucał paczki Amazon, ważące maksymalnie 2 kg z wysokości ok. 3,5 m.

Nowy dron dostawczy od Amazon

Calsee Hendrickson, która kieruje zarządzaniem produktami i programami w programie dronów Prime Air, poinformowała, że ​​do końca 2022 roku dron dostawczy MK27-2 zacznie realizować dostawy Amazon w Lockeford w Kalifornii i College Station w Teksasie. Niektórzy mieszkańcy małego wiejskiego miasteczka Lockeford wyrazili obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa. Amazon twierdzi, że drony są bezpieczne.

Lubimy mówić o dronie jako o niezależnym bezpieczeństwie, co oznacza, że ​​ma on moc podejmowania decyzji. Zobaczył coś, co miało sygnaturę cieplną i był w stanie nie dostarczyć paczki i wrócić z powrotem na stację. Drony mają jednak operatora dowodzącego, który nadzoruje całą przestrzeń powietrzną – powiedziała Hendrickson.

Dron ma około 165 cm średnicy i waży 36 kg. Może przenosić tylko paczki ważące maksymalnie 2 kg, a dostawy muszą zmieścić się w jednym pudełku. Paczkę ładuje się na tył drona i zabezpiecza w środku, po czym dron startuje pionowo, podobnie jak helikopter, za pomocą sześciu śmigieł. Gdy już znajdzie się w powietrzu, obraca się do przodu i leci z prędkością do 80 km/h.

Gdy znajdzie się w miejscu dostawy, schodzi pionowo, skanuje teren, aby upewnić się, że jest „czysty”, a następnie zrzuca paczkę z wysokości ok. 3,5 m nad ziemią. Dron dostawczy może przelecieć 12 km w obie strony i jest w pełni autonomiczny. Potrzebuje jednak dużo wolnej przestrzeni pod sobą, aby zrzucić paczkę.

Czytaj też: Amazonowi zabraknie opakowań? Producenci planują strajk

Amazon rozwija program dostaw dronem

Amazon twierdzi, że tysiące przedmiotów kwalifikuje się do dostawy dronami. Stanowi to jednak niewielki procent ogromnego asortymentu dostępnego na jego rynku.

Prime Air działa wolno od czasu rozpoczęcia testów w 2013 r. W 2016 r. zrealizował jedną dostawę dronem, ale podobno od tego czasu napotkał poważne niepowodzenia i awarie. Krokiem milowym była zgoda na obsługę dronów wydana Amazon w sierpniu 2020 r. przez Federalną Administrację Lotnictwa.

Amazon ogłosił również kolejny model, MK30, który, jak twierdzi, zostanie uruchomiony w 2024 roku. Amazon twierdzi, że MK30 jest mniejszy, będzie o 25% mniej hałaśliwy niż MK27-2 i będzie mógł latać w lekkim deszczu.

Czytaj też: Pracownicy Amazon nie chcą się zrzeszać przeciw firmie

Idzie kryzys? Amazon wstrzymuje rekrutację pracowników

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button