PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni rusza z kolejną miejską inwestycją w Warszawie

Panattoni znów poszerza swoje portfolio miejskich obiektów w Warszawie

Deweloper Panattoni właśnie rozpoczął budowę City Logistics Warsaw IX na skrzyżowaniu ulic Utrata i Zabraniecka na Targówku Fabrycznym. Wartość tej inwestycji o powierzchni 13 tysięcy metrów kwadratowych wynosi 19 mln euro. Ponad połowę powierzchni zajmie firma Inter-Mlecz, która przeniesie swoją działalność z pobliskiej lokalizacji.

Panattoni rozbuduje City Logistics Warsaw

Panattoni znów poszerza swoje portfolio miejskich obiektów w Warszawie. Firma rozpoczęła właśnie budowę City Logistics Warsaw IX, które znajdzie się na skrzyżowaniu ulic Utrata i Zabraniecka w Targówku Fabrycznym. Inter-Mlecz, dystrybutor marek spożywczych i nabiału, wynajął połowę dostępnej powierzchni w obiekcie. Lokalizacja obiektu o powierzchni docelowej 13 000 m² zapewni wygodne połączenia komunikacyjne i samochodowe z centrum miasta. Jeszcze w tym roku Panattoni osiągnie ponad 150 000 m² powierzchni przemysłowej w ramach segmentu City Logistics w Warszawie, zbliżając się do granicy 200 000 m². Firma przekonuje, że zróżnicowane miejskie obiekty przyciągają firmy z różnych branż, w tym te z branży logistycznej, e-commerce, produkcji, usług i medycznej.

Możliwość zrealizowania pomieszczeń ze wskazanym reżimem temperaturowym oraz sprawnej relokacji działalności z pobliskiego obiektu okazały się kluczowymi atutami Panattoni w kontekście współpracy z Inter-Mlecz. Po raz kolejny potwierdzamy, że nasza powierzchnia może zostać dostosowana do klientów z dziesiątek branż, a obiekty City Logistics to najlepszy dowód tej wszechstronności. To właśnie po tym segmencie doskonale widzimy, że nasze realizacje to już nie tylko obiekty magazynowe, a zdywersyfikowane platformy biznesowe, łączące różne działalności i powstające w atrakcyjnych lokalizacjach – z doskonałym dostępem do klienta oraz pracownika – mówi Karolina Przygoda, Senior Leasing Manager w Panattoni.

https://youtu.be/-Z7icXAmrI4

Czytaj też: Panattoni dostał kredyt od BGK na dwa obiekty logistyczne

Kolejne miejskie inwestycje

Deweloper wcześniej zrealizował na Annopolu największą inwestycję logistyczną w Polsce  – City Logistics Warsaw IV, obejmujące blisko 40 000 m². Jeden z obiektów został w całości wynajęty przez firmę TRUMPF Huettinger, która obsługiwać będzie rynki w USA, Japonii, Korei i Chinach. W parku, wśród innych najemców, znajdzie się również polski producent rowerów elektrycznych Coci E-motion.

Po sześciu latach od uruchomienia projektu City Logistics, Panattoni posiada teraz imponujące portfolio obejmujące ponad 550 000 m² powierzchni w całej Polsce. Obiekty dewelopera są wybierane przez firmy z wielu branż, takich jak e-commerce, e-grocery, sektor HoReCa, farmaceutyczny, kosmetyczny, logistyczny i spożywczy. Coraz częściej firma realizuje projekty dla przedsiębiorstw produkcyjnych, a rosnące zainteresowanie napędza trend nearshoringu, czyli lokalizacji produkcji, dystrybucji i magazynów bliżej ostatecznego odbiorcy. Firmy z sektora High Tech również coraz częściej wybierają City Logistics, doceniając dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz elastyczność powierzchni, która umożliwia umieszczanie w budynkach showroomów, laboratoriów czy działów badawczo-rozwojowych.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Panattoni rusza z kolejną budową. Tym razem pod Poznaniem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button