LotniczyTransport

Ryanair podwyższa prognozy dotyczące liczby pasażerów i dodaje więcej lotów do Wielkiej Brytanii

Ryanair podwyższa prognozy dotyczące liczby pasażerów. Co więcej, irlandzki przewoźnik dodaje do swojej oferty więcej lotów do Wielkiej Brytanii. Skąd ta zmiana? 

Ryanair podwyższa prognozy w zbliżającym się sezonie

Przewoźnik podniósł całoroczną prognozę liczby pasażerów po dodaniu większej liczby lotów do zimowego rozkładu lotów w Wielkiej Brytanii. Jak wskazuje agencja Reutera, ma to być odpowiedź na cięcia w British Airways. Wykorzystując problemy logistyczne na Heathrow, Ryanair planuje przejąć część ruchu pasażerskiego i zyskać na trudnej sytuacji brytyjskiego lotniska.

Największa linia lotnicza w Europie pod względem liczby pasażerów oczekuje, że do końca marca, a więc do końca roku fiskalnego przewiezie 166,5 mln pasażerów. Poprzedni cel wynosił 165 mln pasażerów.

Zobacz także: Rewizja danych w Wielkiej Brytanii! Realny PKB w 2020 r. spadł jednak o 11%

Reakcja na decyzję British Airways

Po tym, jak British Airways odwołało niektóre loty do końca października po decyzji lotniska Heathrow o ograniczeniu przepustowości, w celu rozwiązania problemu powszechnych zakłóceń, Ryanair zaczął postrzegać to jako szansę (Więcej: British Airways odwołuje kolejne 10 tysięcy lotów z Heathrow oraz British Airways wstrzymały sprzedaż biletów z lotniska Heathrow). Szybko podjęto decyzję o dodaniu dodatkowych połączeń, które będą realizowane zgodnie z sezonowym rozkładem lotów.

Zobacz także: Ryanair reaguje na podatek Orbana. Odwołał trasy do Krakowa

Linie lotnicze tego lata przechodziły prawdziwy kryzys. Po pandemii zatrudniono zbyt małą liczbę obsługi naziemnej, co skutkowało wieloma problemami logistycznymi (Więcej: Coraz większe problemy lotnisk. W tym sezonie ginie ogromna liczba walizek! oraz Lotnisko Heathrow przedłuża limity. Przewoźnicy są rozczarowani). Jednak Ryanair nie lata z Heathrow. Co więcej, przewoźnik postawił sobie za cel regularne informowanie pilotów i załogi o zachodzących zmianach, często unikając utrudnień komunikacyjnych. Mimo to całkowicie nie uniknął problemów tego lata (Więcej: Strajki pracowników Ryanair i easyJet w Hiszpanii. Ogromne zakłócenia). Jeśli zainteresowanie podróżami lotniczymi do Wielkiej Brytanii się utrzyma, Ryanair może zrealizować założony cel i przejąć pasażerów British Airways.

Ryanair reaguje na podatek Orbana. Odwołał trasy do Krakowa

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button