Magazyny
Gorące newsy

Nowa hala pod Warszawą wybudowana w zaledwie 7 miesięcy

To już drugi obiekt zbudowany przez Harden Construction w województwie mazowieckim i dziewiąty w Polsce

Firma Harden Construction zakończyła budowę nowej hali magazynowej Panattoni Park Błonie III. Obiekt o powierzchni ponad 43 000 m2 został wybudowany w ciągu zaledwie 7 miesięcy, co pozwoliło na szybsze oddanie go inwestorowi.

Nowa hala w Panattoni Park Błonie III

Nowa hala w Panattoni Park Błonie III to rozległa przestrzeń o powierzchni 43 400 m2, która oprócz magazynów oferuje również biura oraz strefy relaksu dla pracowników. W ramach inwestycji zainstalowano także stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz samoobsługowe wiaty rowerowe z punktami naprawczymi. Obiekt o wysokości 15 metrów już został przekazany właścicielowi i pierwszemu najemcy. Realizacją inwestycji oraz terminowym oddaniem obiektu do użytku zajęła się firma Harden Construction.

Hala A powstała w bardzo krótkim czasie – w ciągu zaledwie 7 miesięcy i to w okresie zimowym. Było to możliwe dzięki doskonałej koordynacji dostaw elementów prefabrykowanych z naszych magazynów. Efektywna koordynacja pracy pozwala nam na zminimalizowanie zużycia materiałów, energii i czasu potrzebnego do budowy hali. Dzięki temu proces budowy staje się bardziej ekonomiczny i ekologiczny, a zużycie energii i materiałów jest zmniejszone. Redukujemy także tym samym ilość odpadów, co także przekłada się na zmniejszenie emisji CO₂ związanej z transportem i utylizacją odpadów budowlanych – mówi Paweł Fiuczek, Dyrektor Zarządzający w Harden Construction.

Czytaj też: Rusza budowa trzeciej hali Panattoni Park Bielsko-Biała IV

Obiekt przyjazny dla środowiska

Firma przekonuje, że nowy obiekt jest przyjazny dla środowiska i pozwala na zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych. W hali zainstalowano system wykrywający nadmierną ilość zużywanej wody, co umożliwia szybkie wykrycie i naprawę awarii. Ponadto, dach obiektu został przygotowany do instalacji paneli fotowoltaicznych, które zostaną zamontowane przez najemcę. W ten sposób, budynek będzie mógł produkować swoją własną energię elektryczną. Na terenie nowego obiektu posadzono łąki kwietne i roślinność izolacyjną, która pełnią rolę naturalnych barier dla spalin i hałasu. W ramach projektu zdecydowano się również na instalację budek lęgowych dla ptaków i owadów.

Nowa hala jest obecnie w trakcie procesu uzyskania certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent. BREEAM to międzynarodowy system oceny zrównoważonego budownictwa, który uwzględnia szereg kryteriów związanych z ochroną środowiska, efektywnością energetyczną oraz wpływem na zdrowie i komfort użytkowników budynku.

Wdrażamy rozwiązania projektowe, które pozwalają na oszczędzanie energii i wody oraz redukcję emisji CO₂, aby wybudowane przez nas obiekty były atrakcyjne dla firm także z powodu niższych kosztów utrzymania takiego obiektu. Firmy poszukujące kompleksowego rozwiązania dla swojej działalności logistycznej coraz częściej wskazują nam, że obiekty przemysłowe mają być ekologiczne, ale również energooszczędne – dodaje Łukasz Kozerski, Dyrektor Operacyjny w Harden Construction.

Nowa hala w Panattoni Park Błonie III to już drugi obiekt zbudowany przez Harden Construction w województwie mazowieckim i dziewiąty w Polsce.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Panattoni znów buduje. Tym razem kompleks w Niemczech

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button