Magazyny

Panattoni znów buduje. Tym razem kompleks w Niemczech

Budowa Panattoni Park Halle (Saale) Nord będzie realizowana etapami

Panattoni planuje budowę czterech obiektów dla firm z sektorów motoryzacyjnego, magazynowania, handlu elektronicznego i handlu ogólnego w miejscowości Könnern w Saksonii-Anhalt. Kompleks będzie nazywał się Panattoni Park Halle (Saale) Nord.

Panattoni zbuduje kompleks Park Halle (Saale) Nord

Firma nabyła działkę w Könnern w Saksonii-Anhalt, na której planuje zbudować cztery obiekty o łącznej powierzchni 159 000 metrów kwadratowych. Jak informuje portal Logistik Heute, według dewelopera projekt ten jest jednym z największych przedsięwzięć w regionie, a lokalizacja ta, z powodu intensywnych zmian, jakie tam zachodzą, jest dla firmy bardzo atrakcyjna.

Projekt Panattoni Park Halle (Saale) Nord w Könnern to rozwijający się w dynamicznym regionie projekt, w którym będziemy oferować przestrzenie magazynowe o łącznej powierzchni 159 000 metrów kwadratowych, w tym 81 000 metrów kwadratowych, które można wynająć jako jednolitą powierzchnię, co stanowi absolutną nowość w regionie – powiedział Fred-Markus Bohne, Managing Partner w Panattoni Deutschland i Österreich.

Czytaj też: Panattoni pozyskuje miliony na nowy obiekt Park Poznań A2

Kompleks oddany do użytku już w 2025 roku

Nowy kompleks przemysłowy i logistyczny, Panattoni Park Halle (Saale) Nord, powstaje przy zjeździe z autostrady A14 w miejscowości Könnern, na działce o powierzchni 322 406 metrów kwadratowych. Działka ta podzielona jest na dwie części – północną o powierzchni 189 790 metrów kwadratowych oraz południową o powierzchni 132 616 metrów kwadratowych. W kompleksie będą dostępne cztery hale podzielone na 17 jednostek o powierzchni od 6 000 do 9 600 metrów kwadratowych. Łączna powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie około 159 000 metrów kwadratowych, w tym około 142 153 metrów kwadratowych hali magazynowych, 7 480 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i 9 200 metrów kwadratowych powierzchni mieszanej.

Jak informuje portal Logistik Heute, wysokość budynków wynosi 10 metrów na północy i 12 metrów na południu kompleksu. Podłoga na północy będzie w stanie wytrzymać obciążenie 5 ton/metr kwadratowy, a na południu jest zaprojektowana do wytrzymywania obciążenia 7 ton/metr kwadratowy. Panattoni Park będzie miał 136 platform załadunkowych oraz 17 bram z poziomu ziemi. Na zewnętrznych obszarach zaplanowano 38 miejsca parkingowe dla ciężarówek i 540 dla samochodów osobowych.

Budowa Panattoni Park będzie realizowana etapami. Początek pierwszej fazy, obejmującej budowę hal 3 i 4 na południowej części działki, zaplanowano na jesień 2023 roku, a oddanie do użytku na październik 2024. Prace budowlane w drugiej fazie, obejmującą budowę hal 1 i 2 na północ od drogi L144, mają rozpocząć się wiosną 2024 roku. Oddanie całego kompleksu przemysłowego i logistycznego planowane jest na połowę 2025 roku.

Czytaj też: Ukryty dług coraz bardziej popularny w Europie. Niemcy liderem

Regesta wynajmuje powierzchnię magazynową od Panattoni

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button