Transcash faktoring
Magazyny

Rusza budowa trzeciej hali Panattoni Park Bielsko-Biała IV

Ponad połowę powierzchni hali, bo około 22 000 z 40 000 metrów kwadratowych, wynajął producent Polmotors

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę trzeciej hali Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Ponad połowę powierzchni hali, bo około 22 000 z 40 000 metrów kwadratowych, zajmie zakład produkcyjny Polmotors. 

Budowa Panattoni Park Bielsko-Biała IV ruszyła

Deweloper Panattoni zainicjował projekt budowy trzeciej hali o powierzchni blisko 40 000 m kw. w ramach kompleksu Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Ponad połowę powierzchni hali, bo około 22 000 z 40 000 metrów kwadratowych, wynajął producent Polmotors. Firma przewiduje, że nowa hala pozwoli jej na obsługę rynków globalnych i zatrudnienie około 1000 pracowników. Po ukończeniu inwestycji, kompleks obejmie trzy budynki o łącznej powierzchni ponad 100 000 m kw. i będzie bliski osiągnięcia pełnej komercjalizacji.

Region Bielska-Białej jest bardzo atrakcyjny ze względu na dobre połączenia z innymi miastami, w tym Katowicami, Krakowem i Ostrawą. Panattoni dostarczyło już ponad ćwierć miliona metrów kwadratowych powierzchni przemysłowych w tym rejonie. Największą inwestycją dewelopera jest obecnie wspomnianych Panattoni Park Bielsko-Biała IV, który obejmuje już dwa budynki o łącznej powierzchni przeszło 60 000 m kw., a teraz firma rozpoczyna budowę kolejnej hali o powierzchni ponad 39 000 m kw.

Potencjał biznesowy Bielska-Białej nie słabnie, co potwierdzają m.in. regionalne czy krajowe zestawienia. Według Rankingu Gmin Województwa Śląskiego, jest to druga najatrakcyjniejsza lokalizacja dla biznesu po Katowicach wśród 19 miast na prawach powiatu. Natomiast w tej samej kategorii, ale w ogólnopolskim rankingu samorządów Rzeczpospolitej, miasto zajęło 6 miejsce. Oczywiście najlepszym potwierdzeniem są twarde dane – nasza największa realizacja w regionie Bielska Białej, która zajmie docelowo ponad 100 000 m kw., jest już niemal całkowicie skomercjalizowana. Ponadto najem ponad 20 000 m kw. przez firmę Polmotors po raz kolejny potwierdza atrakcyjność regionu Podbeskidzia jako zagłębia automotive, które koncentruje dużą część zasobów produkcyjnych branży i firm partycypujących w łańcuchach dostaw dla kluczowych graczy – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni znów buduje. Tym razem kompleks w Niemczech

Współpraca nieustannie rozwijających się firm

Polmotors to firma produkująca i dystrybuująca struktury karoserii, która związana jest z Bielskiem-Białą od początku swojej działalności. Obecnie dostarcza rozwiązania dla światowych gigantów branży motoryzacyjnej, takich jak BMW, VW, AUDI czy PSA. Dotychczas korzystała z powierzchni w ramach Panattoni Park Bielsko-Biała II, ale rosnące wolumeny i ogólny rozwój firmy stał się motywacją do relokacji do nowo budowanego obiektu w regionie, który zapewni większą przestrzeń i wyższy poziom personalizacji. W nowej hali Polmotors skorzysta z powierzchni 21 700 m kw., która obejmują strefę produkcyjną, magazynową oraz biura o łącznej powierzchni 1300 m kw.

Współpraca z Panattoni pozwala firmie na rozwój w regionie, gdzie ma swoje korzenie i zaufanych pracowników, przy jednoczesnym rozwoju i powiększeniu powierzchni, koniecznym dla obsługi rosnących wolumenów – podsumowuje Marek Dobrzycki.

Panattoni Park Bielsko-Biała IV położony jest w dogodnej lokalizacji, oddalonej o mniej niż pół godziny jazdy samochodem od granicy z Czechami i mniej niż godzinę od granicy ze Słowacją. Dzięki temu kompleks ten stanowi dobrą bazę do obsługi krajów Europy Środkowej. Dodatkowo, położenie niemal na granicy województw śląskiego i małopolskiego zapewnia dobre połączenia zarówno z Krakowem, jak i Katowicami, a także innymi miastami w regionie.

Czytaj też: Polsce nie grozi kryzys na rynku nieruchomości! Zagrożona jest Europa Zachodnia i Północna

Panattoni rusza z kolejną budową. Tym razem pod Poznaniem

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button