Info z rynkuLotniczyTransport

PLL LOT zainaugurowały bezpośrednie loty z Warszawy do Baku

Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały bezpośrednie loty z Warszawy do stolicy Azerbejdżanu. Pierwsze połączenie do Baku wystartowały z warszawskiego lotniska w piątek o godzinie 23. Do miejsca docelowego dotarł już po czterech godzinach. Połączenia będą odbywać się we wtorki, środy, piątki i soboty.

PLL LOT ogłosił bezpośrednie loty z Warszawy do Baku

PLL LOT poinformował, że bezpośrednie loty do Baku mają bardzo istotną wartość biznesową. Wszystko dlatego, że Azerbejdżan jest istotnym partnerem biznesowym dla Polski, a także jest interesującą destynacją turystyczną.

Czytaj również: System do analizy ryzyka lotu dronem jest już dostępny w Polsce

Jak wskazała prezes LOT Rafał Milczarski, w 2022 roku przypada 30-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Azerbejdżanem. Jak stwierdził Milczarski:

Głęboko wierzę, że bezpośredni lot przyczyni się do dalszej promocji polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie i umacniania relacji między dwoma krajami. Z kolei spuścizna polskich architektów w Azerbejdżanie, w postaci przepięknych zabytków, zachwyci turystów z Polski.

Bezpośrednie loty z Warszawy do Baku szansą na rozwój biznesu

O zaletach podróżowania do stolicy tego kaukaskiego państwa przekonywała ambasador Azerbejdżanu w Polsce Nargiz Gurbanova. Nowe połączenie będzie doskonałą okazją do poznania tej kultury i zabytków tego kraju. Jak wskazała dyplomatka:

Azerbejdżan i Baku, to także polskie ślady. Dorobek polskich architektów działających w Azerbejdżanie na przełomie XIX i XX wieku wniósł istotny wkład w rozwój kultury, nauki i przemysłu Azerbejdżanu.

Bilety do Baku są już dostępne na stronie przewoźnika. Ceny za bilet w dwie strony rozpoczynają się już od 1029 złotych. Na trasach Warszawa — Baku będzie operował Boeing 737.

Czytaj również: Azerbejdżan modernizuje kolej na ważnym szlaku międzynarodowym

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button