Magazyny

Kuehne+Nagel otwiera magazyn multi-user w Chorzowie

Magazyn jest połączony z krajową siecią drogową i oferuje szereg rozwiązań magazynowych dla klientów z różnych branż

Firma Kuehne+Nagel otworzyła nowy magazyn multi-user w Chorzowie, który powstał w celu zaspokojenia rosnącego popytu na powierzchnie magazynowe. Obiekt ten zajmuje powierzchnię przekraczającą 6 000 mkw, a ponadto udostępnia  przestrzeń biurową o wielkości 300 mkw. Magazyn jest połączony z krajową siecią drogową i oferuje szereg rozwiązań magazynowych dla klientów z różnych branż.

Kuehne+Nagel otworzyło magazyn multi-user

Kuehne+Nagel przekazało, że nowy magazyn multi-user jest zintegrowany z ogólnokrajową siecią transportu drogowego i oferuje rozmaite usługi magazynowania, w tym co-packing, przygotowywanie zestawów promocyjnych, etykietowanie, przepakowywanie oraz obsługę firm e-commerce, logistykę zwrotów oraz wsparcie agencji celnych. Powierzchnia magazynowa może zostać całkowicie dostosowana do potrzeb klienta, zarówno w przypadku składowania w blokach, jak i w wysokich regałach. Możliwe jest również częściowe dostosowanie jednostki do magazynowania towarów, które wymagają kontrolowanej temperatury. Nowy obiekt spełnia bowiem wymagania norm bezpieczeństwa żywności HACCP, a także standardów ISO 9001, 18001 i 45001.

Oferta nowych lokalizacji magazynowych pozwala nam przygotować się na rosnące zapotrzebowanie logistyczne, w tym przypadku firm poszukujących możliwości rozwoju w południowej Polsce. Jesteśmy zorientowani na potrzeby klientów – projektując przestrzeń magazynową, dążyliśmy do tego, aby była ona dostępna dla klientów z różnych sektorów, dlatego zdecydowaliśmy się na magazyn typu multi-user. Dzięki synergii procesów, zasobów oraz sprzętu, możemy elastycznie reagować na zmiany wolumenu i optymalizować koszty. Zapewniamy także szybki proces implementacji, pełną integrację systemów oraz dostęp do nowoczesnych technologii – komentuje Christophe Le Corre, Dyrektor Logistyki Kontraktowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

Czytaj też: Rynek magazynów chłodniczych stale się rozwija. Powstanie nowy obiekt

Dogodne połączenie drogowe

Magazyn zlokalizowany jest w Chorzowie i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad A4 i A1, co umożliwia zoptymalizowanie procesu dostaw oraz realizację wydajnej dystrybucji towarów m.in. do Krakowa i Gliwic, a także Czech, Węgier, Austrii i Niemiec. Nowa lokalizacja logistyki kontraktowej odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe na Śląsku. Kuehne+Nagel to jedna z największych firm logistycznych na świecie, zatrudniająca ponad 80 000 pracowników w ponad 1300 lokalizacjach w 100 krajach. W Polsce firma działa od ponad 31 lat i oferuje swoje usługi w 27 lokalizacjach, zatrudniając w sumie ponad 1 700 specjalistów.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Dachser uruchamia w pełni zautomatyzowany magazyn

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button