IntralogistykaMagazyny

Znana firma intralogistyczna przejmuje firmę zajmującą się robotyką

Firma będzie nadal kierowana przez dwóch współzałożycieli

Firma intralogistyczna Jungheinrich w pełni przejmuje firmę Magazino, zajmującą się robotyką. Poprzez tę transakcję Jungheinrich zamierza wzmocnić dziedzinę autonomicznych mobilnych robotów, którą firma postrzega jako obszar przyszłości w dziedzinie intralogistyki.

Jungheinrich przejmuje firmę Magazino

Dostawca rozwiązań intralogistycznych, firma Jungheinrich, przejmuje monachijskiego specjalistę w dziedzinie robotyki, firmę Magazino. Jungheinrich nabywa wszystkie udziały od założycieli oraz dotychczasowych wspólników, takich jak Cellcom, Fiege Logistik i Körber. Według informacji przekazanych przez firmę, transakcja doszła do skutku w ubiegłym tygodniu, lecz cena zakupu pozostała poufna. Jak informuje portal Logistik Heute, Magazino będzie kontynuować swój rozwój jako samodzielna spółka w obrębie Jungheinrich, korzystając przede wszystkim z globalnej sieci dystrybucji i obsługi koncernu. Firma będzie nadal kierowana przez dwóch współzałożycieli, Frederika Brantnera i Lukasa Zangera, oraz Dr. Moritza Tenortha.

Zapotrzebowanie na automatyzację magazynów rośnie nieustannie. Poprzez sterowanie robotami w tym złożonym środowisku, zdobyliśmy unikalne kompetencje, które chcemy dalej rozwijać. Dziękujemy naszym dotychczasowym inwestorom za okazane zaufanie oraz wieloletnią owocną współpracę. Dotychczasowo wspierali nas zarówno strategicznie, jak i finansowo, istotnie przyczyniając się do rozwinięcia naszego biznesu. Wspólnie z nami położyli podwaliny pod kolejny rozdział w historii sukcesu Magazino – stwierdził Frederik Brantner, Dyrektor Generalny i Współzałożyciel firmy Magazino.

Czytaj też: Duże zmiany w logistyce! Dachser rozwija działalność we Włoszech

Według oficjalnych oświadczeń firmy Jungheinrich, pełne przejęcie Magazino jest postrzegane jako kolejny istotny krok strategiczny wzmocnienia kompetencji firmy w dziedzinie automatyzacji. Firma Magazino, założona w 2014 roku, zatrudnia około 130 pracowników i posiada jeden z największych zespołów rozwojowych w Europie w obszarze mobilnej robotyki. Przedsiębiorstwo oferuje platformę technologiczną, która umożliwia operowanie robotami logistycznymi również w środowisku mieszanej interakcji człowiek-maszyna.

Dział autonomicznych mobilnych robotów wzmocni się 

Według informacji podanych przez firmę, roboty są zdolne do inteligentnej nawigacji w magazynie oraz precyzyjnego chwytania i transportowania potrzebnych obiektów. System i roboty firmy Magazino są już w użyciu w magazynach różnych klientów przemysłowych, sprzedawców internetowych oraz usługodawców logistycznych. Oprogramowanie sterujące robotami w złożonych środowiskach logistycznych zostało również zintegrowane w ramach rozwiązania EAEa firmy Jungheinrich. Jak informuje portal Logistik Heute, EAEa to w pełni zautomatyzowany pojazd o niskim udźwigu, który został po raz pierwszy zaprezentowany podczas tegorocznych targów branżowych Intralogistik-Fachmesse LogiMAT.

Czytaj też: Chory człowiek Europy. PKB Niemiec spada o 0,6% r/r!

Jungheinrich uważa, że transakcja stanowi idealne uzupełnienie w ramach rozwoju działu firmy, związanego z pojazdami zautomatyzowanymi i autonomicznymi. W przyszłości kompetencje programistyczne i rozwojowe firmy Magazino mają być jeszcze mocniej włączone w proces tworzenia produktów Jungheinrich. Magazino uzyska dostęp do międzynarodowej sieci dystrybucji i obsługi Jungheinrich oraz stanie się częścią różnorodnego portfolio produktów i rozwiązań w dziedzinie intralogistyki. Marka Magazino ma pozostać nienaruszona, a firma nadal będzie współpracować z zewnętrznymi partnerami integracyjnymi i klientami.

Od kilku lat blisko współpracujemy z Magazino, dobrze się znamy i prowadzimy wspólnie działania. Po prostu pasujemy do siebie. Teraz przechodzimy do następnego logicznego kroku w naszej współpracy i w pełni przejmujemy Magazino. Magazino to odnosząca sukcesy firma z bardzo dobrym zarządzaniem i najlepszymi ekspertami na rynku. Posiada wybitne kompetencje programistyczne i opracowała rozwiązania, które mają potencjał w istotny sposób kształtować przyszłość intralogistyki – powiedział Dr. Lars Brzoska, przewodniczący zarządu Jungheinrich.

Humanoidalny robot Apollo pomoże w logistyce i… zastąpi pracowników

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button