Magazyny

Panattoni z kolejnym kredytem! Duże środki na nowy park w Nowej Hucie

Rynek magazynowy w Małopolsce dynamicznie się rozwija

Panattoni otrzymał od mBanku kredyt na rozwój projektu City Logistics Kraków III. Dzięki finansowaniu w wysokości 21 milionów euro firma będzie mogła zakończyć budowę nowoczesnego parku logistycznego w krakowskiej Nowej Hucie.

Można dokończyć City Logistics Kraków

Po ukończeniu w sierpniu tego roku City Logistics Kraków III będzie miał ponad 25 500 metrów kwadratowych powierzchni. Park posiada certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent. Kompleks będzie wyposażony w systemy oszczędzania energii i wody, a także będzie dostosowany do wymagań branży e-commerce i lekkiej produkcji.

Czytaj też: Panattoni z kolejną inwestycją pod Krakowem. Prace już ruszyły

Obiekt położony jest krakowskiej dzielnicy Nowa Huta, niedaleko drogi krajowej DK 79 oraz w pobliżu drogi ekspresowej S7 i jej węzła z autostradą. Dodatkowo, zapewnia doskonały dostęp do komunikacji miejskiej poprzez pobliską pętlę tramwajowo-autobusową Pleszów.

Powierzchnie w parkach miejskich stanowią kluczowe ogniwo usprawniające operacje e-commerce, umożliwiając efektywną dystrybucję towarów na ostatniej mili. To niezwykle istotne w Krakowie, mieście z potężnym potencjałem rynkowym i blisko 800 tys. mieszkańców. Inwestycja w City Logistics Kraków III jest naszą odpowiedzią na szybko rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne zoptymalizowane pod kątem e-handlu. Według Globaldata, rynek e-commerce w Polsce ma wzrosnąć o 38% do 2027 roku, osiągając wartość ponad 24 mld euro – wskazuje Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer, Panattoni.

Rynek magazynowy w Małopolsce

Rynek magazynowy w Małopolsce dynamicznie się rozwija, wpisując się w ogólnopolskie trendy wzrostu popytu na powierzchnie magazynowe. Region ten, z Krakowem jako głównym centrum logistycznym, staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów, co wynika z kilku kluczowych czynników.

Przede wszystkim, położenie Małopolski w południowej Polsce, blisko granicy z Czechami i Słowacją, czyni ją strategicznym miejscem dla firm zajmujących się handlem międzynarodowym. Bliskość ważnych szlaków komunikacyjnych, takich jak autostrada A4, która łączy wschodnią i zachodnią Polskę, oraz dobrze rozwinięta infrastruktura kolejowa, umożliwiają efektywne zarządzanie logistyką i dystrybucją towarów.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Wzrost popytu na powierzchnie magazynowe w Małopolsce napędzają również zmieniające się nawyki konsumenckie, zwłaszcza wzrost e-commerce. Firmy z sektora handlu internetowego potrzebują dużych, nowoczesnych powierzchni magazynowych do przechowywania towarów i szybkiego realizowania zamówień. W odpowiedzi na te potrzeby, deweloperzy inwestują w budowę nowych obiektów magazynowych klasy A, które oferują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak systemy automatyzacji i zarządzania energią.

Nie bez znaczenia jest również rosnące zainteresowanie inwestorów zagranicznych. W Małopolsce swoje centra logistyczne otwierają duże międzynarodowe korporacje, co dodatkowo napędza rozwój rynku magazynowego. Sprzyja temu stabilna sytuacja gospodarcza regionu oraz dostępność wykwalifikowanej siły roboczej.

Panattoni z kolejną potężną inwestycją w Krakowie! Zgadnijcie kto jest najemcą

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button