PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Dopiero go budują, a już jest rozchwytywany. Park Panattoni pod Warszawą ma nowego najemcę

Najemca zajmie ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni

Park Panattoni pod Warszawą ma nowego najemcę. Neopak, firma zajmująca się dystrybucją w przemyśle opakowaniowym, przenosi swój główny magazyn do Panattoni Park Warsaw South IV. Najemca zajmie ponad 10 500 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej.

Kolejny park Panattoni powstaje pod Warszawą

Od 2006 roku Neopak jest jednym z czołowych graczy w branży dystrybucji opakowań, specjalizując się w sprzedaży materiałów i akcesoriów do pakowania. W związku z rozwojem biznesu i prognozami na przyszłość, firma potrzebowała większej i bardziej zaawansowanej przestrzeni magazynowej. Wybór padł na park logistyczny Panattoni pod Warszawą. Firma zdecydowała się przenieść swój dotychczasowy magazyn z obiektu klasy B na Okęciu w Warszawie do nowoczesnej przestrzeni klasy A w parku Panattoni w Nadarzynie.

W ostatnich latach Nadarzyn staje się kluczowym zagłębiem logistycznym, wykorzystującym w pełni potencjał lokalizacyjny oraz doskonałą infrastrukturę. Nasza inwestycja – Panattoni Park Warsaw South IV – jest świetnym wyborem dla firm, które poszukują najwyższej klasy powierzchni do obsługi niezwykle atrakcyjnego rynku warszawskiego. Cieszymy się, że nasza oferta idealnie trafiła w potrzeby firmy Neopak i witamy w gronie naszych klientów – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni rusza z kolejną budową w Będzinie. Nowy park będzie gigantyczny!

Będzie eko i w dogodnym położeniu

Firma rozpocznie swoją działalność w podwarszawskim parku od września tego roku. Nowoczesna hala o wysokości 12 metrów zapewni najemcy dodatkową przestrzeń. Przeprowadzka do nowej lokalizacji przyniesie również oszczędności związane z efektywniejszym wykorzystaniem energii. Dodatkowo, przestrzeń dystrybucyjną uzupełni przestronne biuro o powierzchni 850 metrów kwadratowych.

Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy komfortowego rozwiązania, które byłoby zgodne z naszym planem operacyjnym na kolejne lata i pozwoliłoby na dobranie dodatkowej powierzchni w nowoczesnym parku magazynowym o podwyższonym standardzie. Pierwotnie zakładaliśmy, że pozostaniemy w ramach aglomeracji warszawskiej, jednak brak odpowiedniej wielkości produktu skierował nasze zainteresowanie poza granice miasta. Wybór Nadarzyna to dokładnie przemyślana i przeanalizowana decyzja m.in. pod względem dostępu do komunikacji miejskiej, która pozwoli nam zachować obecne kadry. To inwestycja na lata, która od pierwszego dnia po zajęciu powierzchni zwiększy efektywność naszych działań – mówi Szymon Ździarski, Prezes Zarządu, Neopak.

Budowa Panattoni Park Warsaw South IV nadal trwa. Nowe centrum logistyczne wyposażone będzie w blisko 100 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni przemysłowej, podzielonej na dwie hale. Pierwszy etap inwestycji, obejmujący budynek o powierzchni około 50 000 metrów kwadratowych, został już zakończony.

Panattoni

Czytaj też: Stopa inwestycji w Polsce jest najniższa od trzech dekad. Na szczęście niedługo odbije

Najemcy korzystają z licznych udogodnień, takich jak duże place manewrowe, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, system monitoringu oraz całodobowa ochrona. Hala uzyskała certyfikację środowiskową według standardu BREEAM na poziomie Excellent. Również położenie parku jest całkiem dogodne. Kompleks znajduje się tuż przy drodze ekspresowej S8 oraz węźle Paszków, który jest połączony z drogą krajową nr 67. Odległość do centrum Warszawy wynosi zaledwie 20 km, a do Lotniska Chopina 18 km.

Kolejny park logistyczny Panattoni sprzedany! A powstał zaledwie w zeszłym roku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button