DrogowyInfo z rynkuIntralogistykaTransport
Gorące newsy

Duże zmiany w logistyce! Dachser rozwija działalność we Włoszech

Dachser przejmuje działalność Fercam i dzięki temu wzmacnia i uzupełnia swoją europejską sie

Dachser przejmuje działalność przewozu drobnicowego oraz logistykę kontraktową od firmy Fercam. To duże wydarzenie w branży logistycznej. Nowe przedsiębiorstwo o nazwie „Dachser & Fercam Italia” zostanie utworzone we Włoszech na początku 2024 roku. 

Dachser przejmuje udziały firmy Fercam

Niemiecka firma Dachser będzie posiadać 80 procent udziałów w nowym przedsiębiorstwie, a włoska firma Fercam z siedzibą w Bozen będzie miała 20 procent udziałów. Dr. Gianfranco Brillante, odpowiedzialny za działalność Fercam, nadal będzie kierować tym obszarem i podlegać będzie Alexanderowi Tonn, Dyrektorowi Operacyjnemu (COO) ds. Dachser Road Logistics.

Czytaj też: DACHSER rozwija się w Finlandii. Otworzy nowe centrum logistyczne

Jak informuje portal Eurotransport, Dachser przejmuje działalność Fercam i dzięki temu wzmacnia i uzupełnia swoją europejską sieć. Koszt zakupu nie został ujawniony przez żadną ze stron. Firma logistyczna z Kempten współpracowała z Fercam przez 20 lat i nie posiadała własnych oddziałów Dachsera we włoskiej sieci drobnicowej, co skutkowało brakiem obecności w europejskiej sieci drobnicowej w tym kraju. W związku z tym nie ma również zdublowanych struktur na miejscu. Wszyscy pracownicy działów Fercam Distribution (drobnicowy) i Logistics (logistyka kontraktowa) mogą kontynuować swoją pracę. Tylko dział Food Logistics Dachsera jest obecny we Włoszech od 2017 roku, posiadając trzy lokalizacje.

To już trzecia tak duża transakcja

Zgodnie z informacjami Dachsera, przejęcie większości działalności przewozu drobnicowego i logistyki kontraktowej od Fercam to trzecie tak duże przejęcie od 1999 roku, mające na celu rozbudowę sieci w Europie. W 1999 roku Dachser przejął francuskiego Graveleau, a w 2013 roku Azkar w Hiszpanii. Według słów dyrektora generalnego Dachsera, Burkharda Elinga:

Zakupem zamykamy ostatnią lukę i kompletujemy naszą własną sieć przewozu drobnicowego i logistyki kontraktowej na dużych kontynentalnych rynkach europejskich.

Czytaj też: Chory człowiek Europy. PKB Niemiec spada o 0,6% r/r!

Jak informuje portal Eurotransport, umowa między Dachserem a Fercam zakłada, że Fercam wyodrębnia obie dziedziny – przewóz drobnicowy i logistykę kontraktową – z AG i przekaże je do nowego przedsiębiorstwa do końca roku. Oba działy zatrudniają 920 pracowników w 43 lokalizacjach we Włoszech i w 2022 roku osiągnęły obrót w wysokości około 400 milionów euro. To oznacza, że prawie co drugi pracownik Fercam zmienia firmę. Obecnie firma logistyczna zatrudnia około 2150 osób. Fercam działa w 21 krajach i w ubiegłym roku osiągnął obroty na poziomie 1,1 miliarda euro.

Dachser stawia na elektryczne ciężarówki. Trafią też do Warszawy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button