Magazyny

DACHSER rozwija się w Finlandii. Otworzy nowe centrum logistyczne

DACHSER działa w Finlandii od 2014 roku, a główne centrum logistyczne firmy w tym kraju zostało uruchomione w 2019 roku

DACHSER Finlandia otworzy w przyszłym roku swoje nowe centrum logistyczne w Pirkkala, w okolicach miasta Tampere, na południu kraju. Nowy obiekt o powierzchni około 5000 metrów kwadratowych powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Tampere-Pirkkala. Jego głównym zadaniem będzie obsługa ładunków drobnicowych.

DACHSER zbuduje nowe centrum logistyczne

Dzięki nowemu centrum logistycznemu, DACHSER znacząco rozszerzy swoją działalność w Finlandii. Tampere, położone w południowej części kraju, jest trzecim co do wielkości miastem w tym obszarze i pełni istotną rolę jako ośrodek gospodarczy oraz największy port śródlądowy w krajach nordyckich. Region Pirkanmaa, którego Tampere jest głównym miastem, słynie z działalności eksportowej i przedsiębiorczości, zwłaszcza w sektorze przemysłu wytwórczego. DACHSER, inwestując w nowe centrum logistyczne, będzie mógł zapewnić firmom z tego regionu łatwy dostęp do gęstej sieci europejskiego transportu drogowego.

Czytaj też: DACHSER rozbudowuje oddział w Czechach. Będzie gigantyczny!

Nowe centrum logistyczne w Tampere zajmie przestrzeń o powierzchni 5000 metrów kwadratowych, spełniając rolę kluczowego hubu logistycznego DACHSER w Finlandii. Wraz z przylegającym obszarem, łączna powierzchnia wyniesie blisko 10 000 metrów kwadratowych, dając możliwość przyszłej rozbudowy tego obiektu.

Ekspansja w regionie Pirkkala i w ośrodku gospodarczym Tampere, który jest znany ze swojej atrakcyjności, kontynuuje naszą strategię rozwoju w Finlandii, którą rozpoczęliśmy w 2014 roku – mówi Tuomas Leimio, Managing Director DACHSER Finland European Logistics.

Działalność DACHSER w Finlandii

DACHSER działa w Finlandii od 2014 roku, a główne centrum logistyczne firmy w tym kraju zostało uruchomione w 2019 roku i mieści się w Kerava, w obszarze metropolitalnym Helsinek. Dodatkowo, DACHSER ma swoje oddziały w miejscowościach Vantaa, Lahti i Tampere, które z kolei skupiają się na specjalistycznym transporcie lotniczym i morskim.

W ostatnich latach DACHSER wzmocnił swoją pozycję na fińskim rynku jako dostawca kompleksowych rozwiązań logistycznych. Dzięki połączeniu doświadczenia personelu oraz zaawansowanych systemów informatycznych, firma zapewnia spółkom z sektorów handlu i przemysłu dostęp do usług transportu lotniczego, morskiego i drogowego. Kontrahenci korzystają z jednolitych standardów wydajności i jakości, a także z rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów i charakterystyki branży.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Ponadto dzięki nowej inwestycji DACHSER zniknie konieczność nocnego transportu przesyłek z regionu Tampere do Helsinek. Zamiast tego, codziennie będą one bezpośrednio docierać z centrum logistycznego w Pirkkala, zgodnie z ustalonymi czasami tranzytu. Taki uproszczony proces znacznie przyspieszy eksport i import przesyłek.

DACHSER zamierza podbić Japonię? Firma otwiera biuro w Tokio

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button