Transcash faktoring
Info z rynku

DACHSER zamierza podbić Japonię? Firma otwiera biuro w Tokio

Rozszerzając swoje globalne operacje, DACHSER, niemiecki gigant logistyczny, podpisał umowę joint venture z japońską firmą Nishi-Nippon Railroad Co., Ltd. Czy nowo utworzona spółka DACHSER Japan K.K. zmieni oblicze logistyki w trzeciej co do wielkości gospodarce świata?

DACHSER Japan K.K.: Współpraca otwierająca nowe horyzonty

Podpisanie umowy joint venture między DACHSER a Nishi-Nippon Railroad oznacza nowy rozdział dla obu firm. Powołana spółka, DACHSER Japan K.K., już pod koniec 2023 roku otworzy swoje pierwsze biuro w pulsującym sercu Japonii — Tokio.

Japońska spółka joint venture, jako integralna część globalnej sieci niemieckiej firmy, zapewni wiele usług transportowych. Oferta obejmować będzie transport lotniczy i morski, a także łączność z europejską siecią transportu drogowego niemieckiej firmy. Taki model działania pozwoli na realizację niezawodnych dostaw „od drzwi do drzwi”.

Czytaj również: DACHSER rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Wiedniu

Nie ma co przy tym ukrywać, że Japonia jest potężnym graczem na międzynarodowej arenie gospodarczej, szczególnie w obszarach takich jak motoryzacja, elektronika, farmacja i medycyna. DACHSER Japan K.K., korzystając z szerokiej wiedzy specjalistycznej firmy, będzie w stanie dostarczyć usługi logistyczne o wysokiej wartości dodanej dla tych sektorów.

Korzyści dla kluczowych branż japońskiej gospodarki

Jak wskazała przedstawicielka firmy Yves Larquemin:

Japonia jest trzecią co do wielkości gospodarką świata i kluczowym graczem w branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Ma też ogromny potencjał biznesowy w zakresie produktów farmaceutycznych i medycznych. Połączenie specjalistycznej wiedzy branżowej i globalnie połączonych usług oznacza, że możemy zaoferować naszym klientom logistykę, która wnosi wartość dodaną.

Czytaj również: W wojnie o chipy Japonia dołącza do USA. Nowe restrykcje uderzą w Chiny

Nowa spółka joint venture to nie tylko rozwinięcie sieci Dachser, ale również wielka szansa dla Nishi-Nippon Railroad. Współpraca tych dwóch firm pozwoli na lepsze zrozumienie i spełnienie potrzeb lokalnych klientów, a także dalszy rozwój i doskonalenie usług logistycznych na japońskim rynku. Jak wskazuje firma, dzięki współpracy z japońską firmą, spółka będzie mogła lepiej zrozumieć i spełnić potrzeby lokalnych klientów.

DACHSER Japan K.K. ma zatem możliwość zaistnieć na japońskim rynku logistycznym: globalne doświadczenie, lokalną wiedzę, szeroką ofertę usług i silne partnerstwo. Biorąc pod uwagę dynamikę i konkurencyjność rynku, spółka joint venture jest zatem dobrze przygotowana do podjęcia wyzwań i wykorzystania szans, które niesie ze sobą rosnący japoński rynek logistyczny.

Dachser rozbuduje powierzchnię magazynową w europejskim mieście

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button