Transcash faktoring
IntralogistykaMagazyny

Rocla wprowadza na rynek zautomatyzowany wózek magazynowy

Zautomatyzowany wózek magazynowy firmy sprawia, że ​​praca w obiekcie jest bezpieczniejsza i bardziej wydajna

Fińska firma Rocla AGV Solutions wprowadziła na rynek nowy zautomatyzowany wózek magazynowy „ACT”, zaprojektowany do podnoszenia ciężkich ładunków w wąskich przestrzeniach. Rocla twierdzi, że ACT jest „wyjątkowym dodatkiem” do istniejącej linii wózków AGV, pozwalającym firmie zaoferować klientom jeszcze bardziej wszechstronny asortyment produktów.

Rocla prezentuje nowy zautomatyzowany wózek magazynowy

Rocla twierdzi, że ACT jest przydatny w obsłudze pomiędzy magazynem a produkcją lub obszarami przychodzącymi i wychodzącymi. Łatwo wpasowuje się w istniejące środowisko magazynowe przy minimalnych modyfikacjach regałów i działa wydajnie pomiędzy magazynem a dokami załadunkowymi. Jak wskazuje portal Robotics & Automation News, dzięki mocnej jednostce hydraulicznej zautomatyzowany wózek magazynowy nadaje się do podnoszenia ciężkich ładunków. Maszt typu triplex umożliwia podnoszenie towarów na wysokość do 6 metrów. Te cechy sprawiają, że ACT jest dobrym wyborem dla wyższych magazynów, gdzie sprawdza się jako dodatek dla innych pojazdów.

ACT zaprojektowano z myślą o optymalnej automatyzacji, co oznacza harmonijną interakcję między pojazdami AGV a operacjami ręcznymi, w której wszystkie podmioty bezproblemowo komunikują się ze sobą i dzielą zadania. Optymalna automatyzacja zapewnia, że ​​flota sprzętu transportowego ma odpowiednią wielkość i spełnia zmienne zapotrzebowanie na przepustowość. Gdy przepływ materiałów jest dzielony między pojazdy AGV i wózki widłowe, nasi klienci uzyskują maksymalną pojemność floty i zachowują sprawność i elastyczność. Właściwa wielkość floty oznacza również najlepszą wartość inwestycji – mówi Kari Johansson, dyrektor ds. zarządzania rozwiązaniami w firmie Rocla AGV Solutions.

Rocla AGV

Czytaj też: Clark wprowadza odnowiony wózek niskiego unoszenia ze składaną platformą operatora

Wózki wykrywają przeszkody

Według Rocla, wózki współpracują z ludźmi i komunikują się z nimi na wiele różnych sposobów. ACT jest wyposażony w kompleksowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak pole widzenia 360° i monitorowanie prześwitu bocznego. Sygnalizując swój stan za pomocą światła i dźwięku, zautomatyzowany wózek magazynowy firmy sprawia, że ​​praca w obiekcie jest bezpieczniejsza i bardziej wydajna. Wykrywanie bliskości umożliwia pojazdom AGV, wózkom widłowym i osobom z identyfikatorami wzajemne wykrywanie się, dzięki czemu pojazd zwalnia i zatrzymuje się w razie potrzeby.

Jako dostawca kompletnych rozwiązań w zakresie transportu materiałów, możemy zaoferować naszym klientom doskonałe połączenie, które obejmuje nie tylko pojazdy AGV i wózki widłowe, ale także modułowe, specyficzne dla branży rozwiązania i usługi, od regałów po systemy zarządzania magazynem i usługi doradcze – wskazuje firma.

Rocla AGV

Czytaj też: Rynek magazynowy w Polsce jest odporny na pandemię

Trey. Autonomiczny wózek widłowy, który sam rozładowuje nawet 25 palet w godzinę

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button