Info z rynkuMagazyny
Gorące newsy

Hermes Fulfilment inwestuje w Polsce! W woj. lubuskim powstaje park logistyczny

Niemiecka firma Hermes Fulfilment rozpoczyna inwestycje w Polsce. Na terenie gminy Iłowa planowana jest budowa parku logistycznego o pow. 150 tys. mkw. 

Hermes Fulfilment w Polsce

W gminie Iłowa powstaje jeden z największych hubów logistycznych Hermes Fulfilment w Europie i pierwszy obiekt firmy w Polsce. Inwestycja ma zostać zakończona w 2023 roku. Pracę ma znaleźć 1900 osób, koszt projektu wynosi 300 mln euro. Przy realizacji projektu Hermes Fulfilment współpracuje z Panattoni będącym realizatorem projektu.

Centrum logistyczne zlokalizowane w Iłowej ma odpowiadać na rosnący udział sektora e-commerce. Pracownicy będą odpowiedzialni za operacje kompletacji zamówień dla firm e-commerce Grupy OTTO oraz usługi o wartości dodanej. Grupa OTTO obecna jest w ponad 30 krajach. Za operacje logistyczne Grupy odpowiadają spółki Hermes (w tym Hermes Fulfilment), które także należą do koncernu.

Zobacz także: Panattoni największym deweloperem przemysłowym w Europie

Strategiczna lokalizacja hubu logistycznego

Przez teren gminy Iłowa przechodzi autostrada A18, która prowadzi do granicy z Niemcami. Przy wybraniu tej drogi do granicy jest ok. 50 km. W Niemczech droga przechodzi w A15, która dalej łączy się z A13 prowadzącą w kierunku Berlina.

Dyr. zarządzająca Hermes Fulfilment na Europę Środkową i Wschodnią Julia Hanebuth, powiedziała:

Wybraliśmy gminę Iłowa ze względu na jej atuty lokalizacyjne i stan infrastruktury. Jednak taka inwestycja może powstać tylko z otwartością i we współpracy z władzami.

Zobacz także: Najemcy generują rekordowy popyt na magazyny pomimo pandemii

Inwestycja ma mieć dwa poziomy. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 150 tys. mkw. Na terenie parku zatrudnienie ma znaleźć 1900 osób, z czego 60% mają stanowić kobiety. Według szacunków Hermes Fulfilment każdego roku ekspediowane niemal 80 mln artykułów. Pierwsze operacje logistyczne mają być realizowane już pod koniec 2022 roku.

To kolejna inwestycja w regionie Polski zachodniej. Już wcześniej swoje centrum logistyczne ulokował Amazon. Centrum w Świebodzinie ma prawie 200 tys. mkw powierzchni. Z kolei w Okmianach niedaleko Bolesławca Amazon ulokował kolejne centrum, tym razem o powierzchni 60 tys. mkw. Koło Szczecina magazyn wybudowało również Zalando.

Rekordowe zapotrzebowanie na magazyny utrzymuje się! Więcej w UE budują tylko Niemcy

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button