Info z rynkuMagazyny

Panattoni największym deweloperem przemysłowym w Europie

Grupa Panattoni zyskała miano największego dewelopera przemysłowego w Europie w okresie 2019-2021 według rankingu PropertyEU. Biorąc pod uwagę inwestycje zrealizowane we wskazanych latach, Panattoni zdecydowanie deklasuje innych deweloperów. Największy deweloper przemysłowy umacnia swoją pozycję w Europie, kontynuując ekspansję na kolejne rynki. 

Panattoni to po raz kolejny największy deweloper przemysłowy

Panattoni już szósty rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu PropertyEU, z blisko 7 mln mkw. powierzchni magazynowej ukończonej na przestrzeni ostatnich trzech lat. Grupa rozszerzyła swoją działalność na inne rynki, pomimo trwającej od dwóch lat pandemii i problemów związanych z nadwyrężonymi łańcuchami dostaw.

Zobacz także: Panattoni mocno inwestuje pod Krakowem. Kolejna inwestycja z najemcą

Panattoni

Robert Dobrzycki, CEO & Co-Owner Europe, podsumowując wyniki Panattoni, wystosował oświadczenie:

Odkąd zacząłem europejską historię Panattoni, zawsze chciałem, aby była to naprawdę duża europejska platforma. Jednocześnie od początku wiedziałem, że chcemy tworzyć wysokie standardy realizacji projektów, zarówno pod kątem trendów ekologicznych, jak i dobrego samopoczucia.

Dobrzycki dodał również, że parki logistyczne i magazyny to nie tylko budynki, ale przede wszystkim nowy sposób organizowania przestrzeni, która będzie stwarzała poczucie komfortu przestrzennego w miejscu pracy.

Przekazał także, że ugruntowana pozycja na rynku niemieckim, holenderskim oraz brytyjskim jest szczególnym osiągnięciem, z racji ogromnej konkurencji. Wspomniał, że Panattoni odnosi coraz większe sukcesy w Hiszpanii, Czechach i Francji.

Zobacz także: Najemcy generują rekordowy popyt na magazyny pomimo pandemii

Perspektywy rozwoju Panattoni na rynku europejskim

Jeśli chodzi o perspektywy rozwoju na najbliższe lata, w tej kategorii również prym wiedzie Panattoni. Szesnastu deweloperów uwzględnionych w rankingu odpowiada za 14,6 mln m2 obiektów magazynowych w realizacji w całej Europie. Panattoni odpowiada za lwią część inwestycji (4,7 mln m2 o wartości inwestycji na poziomie 4,4 mld euro).

Rynek magazynowy narażony jest nie tylko na geopolityczne wstrząsy. Według Magazynu Nieruchomości UE na kwiecień 2022 zagrożeniem staje się ograniczona podaż gruntów pod zabudowę, co dotyczy przede wszystkim rynku niemieckiego i brytyjskiego.

Panattoni

Panattoni to grupa przemysłowa, która jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej, jednak bez ekspozycji na rynek rosyjski i ukraiński. Pomimo tego wojna oddziałuje na tempo oraz realizację inwestycji. W najbliższych latach można spodziewać się zwiększonej ekspozycji Panattoni na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, głównie z uwagi na rosnący udział Grupy na polskim rynku.

Rekordowy rok Panattoni w Polsce. Transakcje z InPostem i Zalando

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button