Magazyny
Gorące newsy

Panattoni buduje największy magazyn na Dolnym Śląsku! Niemal ćwierć miliona mkw

Panattoni uruchamia nową platformę biznesową Wrocław Logistics South Hub. Inwestycja docelowo zajmie łącznie powierzchnię 247 000 mkw i będzie to tym samym największy magazyn na Dolnym Śląsku. 

Największy magazyn na Dolnym Śląsku – Wrocław Logistics South Hub

W Magnicach zaledwie 15 km od centrum Wrocławia powstanie największy magazyn na Dolnym Śląsku. Wrocław Logistics South Hub zajmie powierzchnię niemal ćwierć miliona mkw. W pierwszym etapie inwestycji przewidziane jest oddanie hali spekulacyjnej o powierzchni 120 000 m kw., a docelowo deweloper dostarczy 247 000 mkw.

Zobacz także: Panattoni Park Nadarzyn najbardziej ekologiczną inwestycją w Polsce. Powierzchnię wynajął m.in. chiński gigant e-commerce

Centrum logistyczne znajdzie się pomiędzy Autostradową Obwodnicą Wrocławia S8 i autostradą A4 i tym samym będzie to największy kompleks przemysłowo-logistyczny w regionie. Bliskość kluczowych tras ma umożliwić dobre połączenie z krajami państw Europy Zachodniej. Lokalizacja inwestycji ma umożliwić także realizację dostaw do granicy z Czechami oraz do granicy z Niemcami w niecałe dwie godziny.

Inwestycja zostanie przeznaczona na prowadzenie różnego rodzaju działalności gospodarczej, obejmującej magazynowanie, logistykę, przez e-commerce, po produkcję.

Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni, powiedział:

Dolny Śląsk to region z ogromnym potencjałem. Jego populacja, blisko 2,9 mln, gwarantuje dobrą dostępność zasobów pracowniczych, a znakomita lokalizacja pozwala na sprawną obsługę operacji w kraju i za granicą, sprawiając, że firmy chcą tu inwestować. Polska wciąż pozostaje niezwykle atrakcyjnym rynkiem dla biznesu, dodatkowo fantastycznie zlokalizowanym w centrum Europy. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i ruszamy z budową Wrocław Logistics South Hub i przygotowujemy kolejne nowoczesne powierzchnie w regionie. Dolny Śląsk jest gotowy na wielkie marki.

Zobacz także: PIE: Polskie firmy odnotowują spadek zamówień. Czy gospodarka hamuje?

Inwestycja w Magnicach zajmie docelowo 247 000 mkw

Deweloper przemysłowy Panattoni działający na Dolnym Śląsku od 15 lat dostarczył już 2 mln mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej. Inwestycja w Magnicach powstaje w reakcji na zwiększony popyt na polskim rynku magazynowym. Jak informowaliśmy, praktycznie w całym kraju brakuje powierzchni magazynowo-przemysłowej (Więcej: CBRE: Polski rynek magazynowy w pierwszym kwartale kontynuował dynamiczny wzrost). Region Polski Zachodniej jest szczególnie ważny dla rozwoju branży ze względu na bliskość Niemiec i kluczowych ośrodków przemysłowych.

Inwestycja Wrocław Logistics South Hub przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zastosował rozwiązania mające na celu oszczędność wody oraz energii. Poprzez zastosowanie proekologicznych rozwiązań zmniejszona zostanie emisja CO2. W ramach planu wellbeingu pracowników powstaną zielone strefy relaksu, biura zostaną zaprojektowane z uwzględnieniem odpowiedniej akustyki i nasłonecznienia. Na terenie parku logistycznego znajdą się również punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca dla carsharingu.

Coraz większe zainteresowanie inwestycją Panattoni Park Rzeszów Airport III. Nowym najemcą Boeing Distribution Services!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button