PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni Park Nadarzyn najbardziej ekologiczną inwestycją w Polsce. Powierzchnię wynajął m.in. chiński gigant e-commerce

Panattoni Park Nadarzyn to nowa inwestycja w województwie mazowieckim. Centrum logistycznym zainteresował się chiński gigant e-commerce JD.com. Obiekt zyskał miano najbardziej ekologicznego w całej Polsce. 

JD.com nowym nabywcą powierzchni magazynowej

Nowym nabywcą został chiński gigant e-commerce JD.com. To największy sprzedawca detaliczny w Chinach, który posiada 300 mln klientów. Pod względem przychodów to trzecia co do wielkości firma internetowa na świecie. Szacuje się, że powierzchnia magazynowa należąca do JD.com w Azji przekracza 23 mln m kw. Platforma rozwija usługę dostawy zamówień jeszcze tego samego dnia. Magazyn w Nadarzynie będzie dedykowany urządzeniom elektronicznym.

Zobacz także: Trwa rozbudowa Panattoni Park Wrocław. Nowy budynek znalazł już nabywcę

Chiński gigant planuje ekspansję na regionalnym rynku. Centrum logistyczne pod Warszawą, będzie drugim tej firmy w Polsce i trzecim w Europie.

Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni, mówi:

Chiński potentat przymierza się do rozszerzenia swojej działalności na Starym Kontynencie. Stąd też wybór miejsca nie był przypadkowy. Zdecydowało doskonałe położenie naszego kraju w centrum Europy oraz znakomita sieć połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych z innymi krajami. To nasza pierwsza inwestycja z JD.com i jestem przekonany, że firma doceniła też nasze wszystkie wcześniejsze realizacje dla e-commerce w całej Europie. Jeśli chiński gigant zrealizuje swoje plany ekspansji, takie centra zaczną powstawać także w innych częściach naszego kontynentu.

Panattoni Park Nadarzyn najbardziej ekologiczną inwestycją w kraju 

Panattoni Park Nadarzyn jest obiektem o powierzchni 54 000 m kw. JD.com zajmie powierzchnie 15 100 m kw., przeznaczoną głównie pod magazynowanie. Park wyróżnia się nowoczesną infrastrukturą, zarówno przemysłową, jak i biurową. Deweloper Panattoni postawił na nowoczesne doki przeładunkowe oraz szerokie place manewrowe. Niewątpliwą zaletą parku logistycznego jest bliskość Warszawy. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8 – między węzłami „Siestrzeń” i „Młochów”. Z perspektywy procesów logistycznych zapewnia to optymalne warunki do dystrybucji w całej Polsce. Inwestycja oddalona jest od centrum stolicy o 25 km, a od lotniska Okęcie – 28 km.

Zobacz także: Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce bardziej atrakcyjne niż w Chinach?

Inwestycja w Nadarzynie przeszła certyfikację metodą BREEAM International New Construction na poziomie Excellent. Z uzyskanym wynikiem 78,4% oznacza to najbardziej ekologiczną inwestycję w Polsce. Panattoni mówi o inwestycji:

Park wyróżnia się w obszarze efektywnego zarządzania wodą i energią, a także doskonałej dbałości o komfort oraz przyjazne miejsce pracy dla wszystkich użytkowników. Rozwiązania z zakresu wellbeingu obejmują zarówno wnętrze budynku, jak i tereny zewnętrzne – gdzie zielone strefy relaksu wyposażone są m.in. w ekologiczne meble z turbin wiatrowych. W ten sposób Panattoni wspiera upcykling infrastruktury służącej do produkcji zielonej energii.

Coraz więcej nowoczesnych magazynów w Polsce! Klienci zwracają się ku zielonym certyfikatom

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button