PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport
Gorące newsy

Maersk stawia na elektryki. Wdroży kolejne 500 pojazdów w Indiach

Dotychczasowa flota pojazdów elektrycznych firmy Maersk pokonała dystans ponad 135 000 km

W ciągu roku od wdrożenia pierwszego zestawu elektryków, firma Maersk ma zamiar wzmocnić swoją flotę o kolejne pojazdy elektryczne w Indiach. Firma wdroży ponad 500 pojazdów w 26 miastach, obejmujących dystrybucję na pierwszym, środkowym i ostatnim odcinku dostaw w całych Indiach.

Maersk wprowadza kolejne pojazdy elektryczne w Indiach

A.P. Moller – Maersk dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto we wszystkich aspektach działalności i dostarczenia klientom w 100% ekologicznych rozwiązań do roku 2040. Ważne jest to nie tylko dla firmy, ale także dla klientów, którzy żądają ekologicznych rozwiązań mających na celu dekarbonizację ich łańcuchów dostaw.

Czytaj też: Amazon wprowadzi pierwsze elektryczne ciężarówki w Indiach

W tym celu we wrześniu ubiegłego roku Maersk zaprezentował swoje trójkołowe i czterokołowe pojazdy elektryczne (EVs) w Mumbaju, a niedługo potem wprowadził je do użytku dla swojego pierwszego klienta w regionie NCR w Indiach. Od tego czasu świadomość dotycząca EVs zdolnych do wspierania logistyki dystrybucji w Indiach wzrosła, a wraz z tym nadeszło niespotykane dotąd zapotrzebowanie ze strony wielu klientów.

Indie są ogromnym rynkiem o stale rosnącym zapotrzebowaniu na logistykę dystrybucji. Handel elektroniczny, zwłaszcza w Indiach, odnotował niespotykany wzrost w ciągu ostatnich kilku lat i ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju w nadchodzących latach. Wraz ze wzrostem handlu elektronicznego zwiększyło się zapotrzebowanie, zwłaszcza na dystrybucję na środkowym i ostatnim odcinku podróży. Jednak nie chodzi tylko o dowolne środki dystrybucji – nasi klienci są zainteresowani szybką dekarbonizacją łańcuchów dostaw, a my wkraczamy, aby ich wesprzeć za pomocą naszej floty EVs w Indiach – mówi Vikash Agarwal, Dyrektor Zarządzający w Maersk South Asia.

Maersk skupia się na transporcie bezemisyjnym

Niedawno Maersk nawiązał współpracę z dużą platformą handlu elektronicznego w Indiach, aby wspierać jej wymagania dotyczące dystrybucji za pomocą dedykowanej floty EVs o pojemności od 550 do 700 kg i zasięgu jazdy ponad 120 km. Ponad 200 takich pojazdów zostało już wdrożonych w 15 miastach. 300 kolejnych ma inną specyfikację.

Dzięki różnorodności EVs w naszej flocie, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom opcję wyboru w zależności od towarów, jakie chcą przetransportować, i promienia, w jakim chcą działać. Posiadamy nawet dwukołowe pojazdy, które dostarczają świeże sałatki gotowe do spożycia w regionie NCR dla jednego klienta, a także spożywcze i artykuły związane z stylem życia dla innego klienta w całym kraju – dodaje Jitendra Kapoor, Kierownik ds. Dystrybucji Środkowej i Ostatniej Mili w Maersk South Asia.

Czytaj też: Czy Polska prześpi negocjacje z Indiami?

Dotychczasowa flota pojazdów elektrycznych firmy Maersk pokonała dystans ponad 135 000 km. Firma Maersk inwestuje również w tworzenie sieci ładowania dla swojej floty EVs, w tym możliwość wykorzystania energii słonecznej w swoich obiektach magazynowych na terenie całego kraju.

Kolejne zamówienie na elektryki i wodorówki od Nikoli

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button