Magazyny
Gorące newsy

Prologis wybuduje łódzką fabrykę Ziehl-Abegg

Firma Ziehl-Abegg wynajmie 17 000 metrów kwadratowych w obiekcie typu BTS na terenie Prologis Park Łódź. W zakładzie powstanie 400 nowych miejsc pracy. 

Prologis wybuduje łódzką fabrykę firmy działającej w dziedzinie wentylacji

Jedna z największych firm w dziedzinie wentylacji, sterowania i techniki napędowej ogłosiła, że wynajmie 17 000 metrów kwadratowych w obiekcie typu BTS na terenie inwestycji Prologis Park Łódź. Pracę w zakładzie produkcyjnym ma znaleźć nawet 400 osób. Według szacunków obiekt zostanie oddany do użytku 1 czerwca 2023 roku.

Działalność firmy Ziehl-Abegg będzie skoncentrowana w budynku o wysokości 12 metrów. Obiekt ma być energooszczędny oraz zorientowany na korzystanie z OZE. W planach jest również certyfikacja metodą BREEAM na poziomie „Excellent”.

Joachim Ley, COO Ziehl-Abegg przekazał, że megatrendy takie jak cyfryzacja, zmiany klimatyczne i urbanizacja zwiększają popyt i wymagają zwiększenia mocy produkcyjnych przedsiębiorstwa, dlatego zadecydowano o rozszerzeniu skali działalności. Dodał, że zakład zainwestowane zostanie łącznie 50 milionów euro.

Zobacz także: Prologis Park Wrocław III zostanie rozbudowany o kolejny budynek

Wytyczne Ziehl-Abegg dotyczące lokalizacji inwestycji 

Pośrednikiem w zawarciu transakcji była agencja CBRE. Maciej Gierak, Associate Director w dziale powierzchni magazynowych w CBRE powiedział, że firmie Ziehl-Abegg zależało na transparentności kosztów, lokalizacji sprzyjającej przyciągnięciu i utrzymaniu wykwalifikowanych pracowników. Były to główne kategorie, według których dokonywano określonego wyboru. Jak poinformowano w komunikacie prasowym, brano pod uwagę również możliwości dostosowania powierzchni pod odpowiedni poziom standardu produkcyjnego.

Zobacz także: Multilateralne sankcje mogłyby zwiększyć skuteczność środków wymierzonych w Rosję

Cała powierzchnia dachu budynku będzie przygotowana pod instalację fotowoltaiczną. W planach jest również umieszczenie destryfikatorów w budynku, dzięki którym możliwy będzie odzysk ciepła poprzez ściąganie nagrzanego powietrza z poziomu sufitu na niższe partie pomieszczenia. Jak podaje Prologis, istnieje także możliwość instalacji pomp ciepła. Zadbano również o rozwiązania wpływające na wellbeing pracowników, ok. 12,5% oświetlenia będzie stanowiło naturalne światło dzienne w biurze oraz na hali. Założono dodatkową izolację ścian oraz dachu, aby zmniejszyć zużycie energii potrzebnej na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń. Dodatkowo zagospodarowane mają zostać tereny zielone.

DHL Supply Chain buduje centrum dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button