Magazyny

7R Park Lublin zostanie rozbudowany. Duża inwestycja na wschodzie Polski

Obiekt 7R Park Lublin zostanie rozbudowany. Klienci doceniają potencjał obiektu wynikający z lokalizacji we wschodniej części kraju, która dopiero rozwija się jako rynek magazynowy. 

Wkrótce ruszy rozbudowa 7R Park Lublin

Kompleks logistyczny ma docelowo składać się z pięciu budynków. Wówczas łączna powierzchnia wyniesie niemal 110 tys. mkw. Jak informuje deweloper 7R, obecnie ukończone zostały dwa z pięciu zaplanowanych budynków. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, pierwszym najemcą została lubelska spółka Spiżarnia. Co więcej, magazyny budowane w Lublinie zostały objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good.

Zobacz także: Dachser: Megatrendy w logistyce branży chemicznej

Jedną z największych zalet inwestycji, która również miała wpływ na decyzję dotyczącą rozbudowy, jest strategiczna lokalizacja parku logistycznego. Hub znajduje się niedaleko obwodnicy Lublina. Co więcej, zlokalizowany jest ok. 4 km od centrum miasta. W pobliżu przebiegają ważne drogi, czyli S12 oraz S17.

Dlaczego Lublin? Coraz więcej inwestycji we wschodniej części Polski

Jak wskazuje deweloper 7R, w pobliżu krzyżują się najważniejsze szlaki komunikacyjne, zapewniając dostęp do polskiego i europejskiego rynku. Sukcesywnie rozbudowywana jest także infrastruktura kolejowa, co ułatwia prowadzenie operacji spedycyjno-transportowych.

Zobacz także: Produkcja budowlana w Polsce poniżej oczekiwań. Jakie zmiany pojawiają się na rynku?

Deweloper 7R odkrywa potencjał wschodniej Polski. Zazwyczaj głośno jest o inwestycjach w zachodniej części kraju. Jednak z uwagi na wysoki popyt na rynku, coraz więcej obiektów lokalizowanych jest w innych województwach.

Wschodnia część Polski ma spory potencjał, szczególnie w kontekście firm wycofujących się z Rosji i Białorusi. Tym samym może to być naturalny kierunek migracji dla wielu firm. Jak przedstawiono w raporcie Branża logistyczno-przemysłowa. Ścieżki rozwoju z perspektywy 2022 deweloper 7R planuje skupiać się przede wszystkim na lokalizacjach, które są dobrze skomunikowane z ważnymi ośrodkami logistycznymi w Polsce i Europie. Więcej o potencjale nieoczywistych lokalizacji z perspektywy logistyki pisaliśmy tutaj: Podkarpacie ma szansę stać się znaczącym rynkiem magazynowym oraz Coraz więcej nowoczesnych magazynów w Polsce! Klienci zwracają się ku zielonym certyfikatom.

Dachser testuje egzoszkielety w magdeburskim magazynie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button