PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

Netflix Shop, czyli sklep online giganta VOD. Co można tam kupić?

Netflix Shop to nowy sklep online, który zachwyci wielu fanów tej platformy. Netflix zainwestował bowiem w swoją platformę e-commerce nie bez powodu. Firma chce zdywersyfikować swoją ofertę i zdobyć nowych odbiorców. Na razie sklep Netflixa jest dostępny tylko w USA, ale niedługo się to zmieni.

W Netflix Shop widzowie mogą kupić ubrania i gadżety, które inspirowane są produkcjami stworzonymi przez serwis. Jak informuje portal Wirtualne Media, klienci mogą kupić między innymi koszulki, bluzy z kapturem, a nawet naszyjniki. Wszystkie są inspirowane serialami anime Yasuke i Eden, które dostępne są tylko na platformie Netflix.

Fani mogą zaopatrzyć się w poduszki, a nawet stolik nocny, którego inspiracją był serial Lupin. Niedługo w ofercie mają pojawić się także gadżety z takich produkcji, jak Wiedźmin, czy Stranger Things.

DP World uruchamia platformę e-commerce, która poprawi handel w Afryce

Sklep online Netflix jest obecnie dostępny jedynie w USA, jednakże jak wynika z informacji, firma planuje otwarcie platformy również w Europie. Jak informuje Josh Simon wiceprezes Netflixa ds. produktów konsumenckich:

Netflix Shop będzie nowym, ekscytującym miejscem, w którym produkty będą łączone z bogatą historią, a zakupy będą niepowtarzalne.

Strona ruszyła w ostatni czwartek. Tymczasem wpływy Netflixa maleją, ponieważ platformy takie jak Disney+ oraz HBO GO zyskują coraz więcej klientów, często odbierając tym samym widzów Netflixa. Dlatego inwestycja w e-commerce wydaje się być logicznym krokiem rozwoju firmy i zwiększenia zysków długoterminowych.

Źródło: Wirtualne Media

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button