Raben
E-commerce

DP World uruchamia platformę e-commerce, która poprawi handel w Afryce

Firma DP World uruchomiła DUBUY.com, globalną platformę handlu hurtowego e-commerce. DUBUY.com obecnie działa obecnie tylko w Rwandzie, ale w niedalekiej przyszłości ma zostać uruchomiona w całej Afryce. Następnie firma planuje ekspansje na całym świat.

DP World, to międzynarodowa firma logistyczna z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do tej pory inwestowały w porty, terminale i operacje logistyczne na całym kontynencie afrykańskim. Jednakże dzięki platformie DUBUY.com, transport na Starym Lądzie zyska cennego sojusznika w sferze e-commerce. Jest to możliwe dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami i rządem w Rwandzie, który jako pierwszy wsparł tę inicjatywę handlową.

Misją platformy jest pomoc w odblokowaniu nowych kanałów handlowych na kontynencie afrykańskim. Będzie to możliwe dzięki zintegrowanemu łańcuchowi dostaw, który od lat umożliwia firma DP World. Platforma DUBUY.com umożliwia także lokalnym firmom znalezienie i obsługę nowych partnerów biznesowych w Afryce. Tym samym otwiera dostęp do szybko rozwijających się nowych rynków zbytu, wzmacniając handel międzypaństwowy.

Raben

W Afryce powstaje ogromna strefa wolnego handlu

Jest to istotne, ponieważ, rynki internetowe są znaczącą szansą na regularny wzrost gospodarczy w całej Afryce. Według Konfederacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju i Handlu afrykański rynek internetowy stanowi zaledwie 0.5% globalnego stanu e-commerce.

Tymczasem jak informuje portal logistyczny Hellenic shipping news handel pomiędzy ZEA a Rwandą osiągnął kwotę 1.6 miliarda AED (434,8 milionów USD). Natomiast należy zauważyć, że od tamtej pory handel między obydwoma krajami znacznie wzrósł dzięki licznymi umowami dwustronnymi i gospodarczymi.

Źródło: ecommercegermany.com

Polska branża e-commerce jedną z najszybciej rozwijających się w UE

DP World zmieni handel w Afryce dzięki DUBUY.com?

Połączenie platformy DUBUY.com oraz infrastruktury logistycznej DP World sprawi, że przepływ towarów między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Rwandą będzie o wiele łatwiejszy. Jak informuje prezes Rwanda Development Board Clare Akamanzi:

DUBUY.com sprawi, że to, co wcześniej było niemożliwe, stanie się możliwe dla wielu rwandyjskich przedsiębiorców, którzy od teraz będą mogli handlować ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Ludzie i firmy na całym świecie zwracają się w stronę technologii, aby napędzić ich odbudowę po pandemii i poprawić dostęp do globalnego handlu. Światowej klasy platformy e-commerce wspierane przez innowacyjne, niezawodne sieci logistyczne mogą być liderem, zmieniając sposób prowadzenia biznesu na całym kontynencie.

DUBUY.com to pierwszy sklep internetowy stworzony dla wszystkich rwandyjskich licencjonowanych eksporterów, importerów i producentów. W Rwandzie DP World zainwestował już w hub logistyczny, który oferuje obsługę kontenerów, łańcuch chłodniczy i magazyny celne.

DP World, to jedna z największych firm logistycznych na świecie z przychodami rocznymi oscylującymi wokół 8,5 mld dolarów. Zatrudnia ponad 50 tysięcy osób. Specjalizuje się w logistyce ładunków, obsłudze terminali portowych, usługach morskich oraz strefach wolnego handlu.

Źródło: E-commerce

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button