Magazyny

Biedronka otwiera centrum dystrybucyjne w Stawigudzie

Biedronka otworzyła w Stawigudzie koło Olsztyna siedemnaste centrum dystrybucyjne sieci. Nowy magazyn może obsługiwać nawet 250 sklepów w północno-wschodniej Polsce i zrealizował już pierwsze dostawy.

Biedronka otworzyła nowe centrum dystrybucyjne

Biedronka poinformowała, że nowe centrum dystrybucyjne sieci w Stawigudzie jest zlokalizowane w pobliżu skrzyżowań autostrad S51 i S7. Dzięki temu obiekt jest dobrą bazą dla operacji logistycznych w północno-wschodniej Polsce. Powierzchnia wszystkich budynków w obiekcie to ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych, zaś sam magazyn wyposażony jest w najnowsze technologie zarządzania zapasami i inteligentne systemy oświetleniowe oraz ekologiczne rozwiązania, które zmniejszają wpływ na środowisko.

Otwarcie tego magazynu to dla nas ważny moment, poprzedzony miesiącami wytężonej pracy. Z perspektywy sieci nastawionej na dynamiczny rozwój, warunki logistyczne są kluczowe i mają wpływ na optymalizację wielu procesów, których beneficjentami są wszyscy – począwszy od klientów, przez naszych pracowników, aż po środowisko. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w tej części Polski pozwoli nam na redukcję średniego dystansu pokonywanego w trakcie dostaw do obsługiwanych sklepów o ponad 30% – powiedział Wojciech Józefowski, dyrektor logistyki sieci Biedronka.

Biedronka

Czytaj też: DHL Supply Chain buduje centrum dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim

Budowa trwała od lipca zeszłego roku

Biedronka poinformowała również, że ​​centrum dystrybucyjne w Stawigudzie posiada na wyposażeniu prawie 200 wózków widłowych, wyposażonych w bezakumulatorowe akumulatory litowo-jonowe, 175 aut ciężarowych oraz aż 1 000 kontenerów chłodniczych. Sieć dodała, że dzięki najnowszemu systemowi zarządzania magazynem, nowe centrum może obsłużyć do 250 sklepów i wysyłać ponad 6 000 palet z produktami dziennie.

Nasze centrum dystrybucyjne w Stawigudzie to oprócz imponujących liczb przede wszystkim ludzie. Jestem przekonany, że stworzony przez nas zespół dzielnie stawi czoła codziennym wyzwaniom – powiedział Przemysław Bryk, dyrektor centrum dystrybucyjnego w Stawigudzie.

Sieć poinformowała także, że na 14-hektarowej działce w Stawigudzie, oprócz budynków centrum, znalazły się także łąki kwietne czy insektownik, czyli schronienie dla pszczoły murarki. Ponadto we wrześniu podpisano umowę na montaż ponad 1700 paneli słonecznych na dachu magazynu.

Biedronka rozpoczęła budowę nowego centrum w lipcu 2021 roku i zakończyła ją we wrześniu 2022 roku. Jak podkreśliła sieć, nowe centrum dystrybucyjne będzie jednym z największych pracodawców w regionie, ponieważ zatrudni nawet 600 osób. System logistyczny Biedronki oparty jest na siedemnastu centrach dystrybucyjnych o łącznej powierzchni magazynowej prawie 450 tysięcy metrów kwadratowych i zapewnia sprawny łańcuch dostaw dla prawie 3 300 sklepów Biedronki na terenie całego kraju.

Czytaj też: Olbrzymia kara od UOKiK została nałożona na Biedronkę

Poczta Polska instaluje automaty paczkowe m.in. przy sklepach sieci Biedronka

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button