KolejowyTransport

PKP podpisały ważną umowę z Alstom! Czego dotyczy?

To trzecie porozumienie podpisane przez PKP Polskie Linie Kolejowe z Alstom Polska

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z Alstom Polska na kompleksową obsługę serwisową, która ma zapewnić efektywną eksploatację 328 obiektów stacyjnych i liniowych rozlokowanych w całym kraju. Określona jako umowa centralna serwisowa, będzie ważna przez przyszłe dwa lata.

PKP podpisały umowę z Alstom

PKP PLK podpisały umowę z Alstom Polska na bieżące utrzymanie oraz serwis pogwarancyjny komputerowych systemów sterowania ruchem kolejowym (SRK). Zakres umowy obejmuje elementy zarówno urządzeń stacyjnych, liniowych, jak i infrastruktury zasilającej i transmisyjnej, a także Centra Utrzymania i Diagnostyki w Lokalnych Centrach Sterowania. 

Kontrakt odnosi się do urządzeń i systemów wytworzonych przez Alstom. W ramach porozumienia uwzględnione są czynności takie jak przeglądy okresowe, naprawy bieżące, wsparcie przy usuwaniu usterek i awarii, zarządzanie zapasami części zamiennych, raportowanie oraz szkolenia.

Czytaj też: Polacy przywrócą linię do Czech. Po 80 latach!

Umowa obejmuje 17 z 23 Zakładów Linii Kolejowych. Wspólnym celem PKP PLK i Alstom Polska jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania systemów SRK oraz gwarancja szybkiej reakcji na ewentualne naprawy objętych umową urządzeń.

To już trzecie porozumienie PKP z Alstom

To trzecie porozumienie podpisane przez PKP Polskie Linie Kolejowe z Alstom Polska, które skupia się na utrzymaniu komputerowych urządzeń do sterowania ruchem kolejowym.

Kontrakt z PKP PLK ma najszerszy zakres i wartość działań serwisowych na tle dotychczas zawieranych umów przez katowicki oddział Alstom. To także trzecia z rzędu umowa tego typu z zarządcą narodowej sieci kolejowej. Naszym wspólnym celem jest dbałość o bieżące utrzymanie systemów srk oraz przyspieszenie czasu usuwania ewentualnych usterek. Wierzę, że kompetencje i zaangażowanie całego zespołu Alstom przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności kolei jako komfortowego, bezpiecznego, niezawodnego i przyjaznego środowisku środka transportu – podkreśla Adam Juretko, Dyrektor Zarządzający katowickiego oddziału Alstom Polska S.A.

PKP podpisały ważną umowę z Alstom! Czego dotyczy?
Alstom

Czytaj też: Największe miasta w Polsce. Gdzie mieszka najwięcej Polaków? [RANKING]

Alstom to jedno z największych przedsiębiorstw w Europie specjalizujących się w produkcji systemów i urządzeń do sterowania ruchem kolejowym. Był pierwszą firmą w Polsce, która wdrożyła Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS) poziomu 2 na większości głównych linii kolejowych kraju oraz centrum sterowania dla Metra Warszawskiego. 

Alstom z gigantycznym kontraktem w Arabii Saudyjskiej!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button