DrogowyTransport

Katar testuje ogromną flotę autobusów przed Mistrzostwami Świata

W Katarze trwają intensywne przygotowania do zbliżającego się mundialu. Niewielkie państwo położone nad Zatoką Perską dopracowuje strategię logistyczną, która pozwoli na transport kibiców pomiędzy obiektami sportowymi. Mundial w Katarze rozpocznie się końcem listopada. 

Mundial w Katarze – ogromna flota autobusów poddawana testom

Tegoroczne Mistrzostwa Świata wymagają odpowiedniego zaplecza logistycznego. Aby zapewnić efektywny transport, Katar testuje właśnie ogromną flotę autobusów, która zajmie się transportem podróżnych podczas głośnego wydarzenia sportowego. W skład floty wchodzi 4000 autobusów, z czego 700 jest wyposażonych w silnik elektryczny. W ostatni weekend przetestowano 1800 autobusów bez pasażerów. Sprawdzano systemy bezpieczeństwa i sprawność w warunkach rzeczywistych.

Szacuje się, że do Kataru przyleci 1,2 mln fanów piłki nożnej. Thani Al Zarraa, który nadzoruje przygotowania transportu, powiedział, że trwają ostatnie prace nad zapleczem logistycznym. Turniej, który rozpocznie się 20 listopada, będzie największym wydarzeniem sportowym, jakie odbywało się w tej części świata. Zgodnie z planem flota autobusów będzie przewoziła kibiców między głównymi węzłami komunikacyjnymi a ośmioma stadionami, na których odbywać się będą mecze.

Zobacz także: Nowy sojusz w branży. Celem utworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego

Konieczność posiadania karty Hayya

Podczas Mistrzostw transport publiczny ma być darmowy dla posiadaczy karty Hayya, która jest wymagana do wejścia na stadiony, na których będą rozgrywane mecze. Udostępniono także aplikację, która ułatwi podróżnym planowanie podróży.

Jak zaznaczają przedstawiciele władz, każdy, kto odwiedza Katar, nie będąc nawet uczestnikiem Mistrzostw lub kibicem jest zobowiązany do posiadania identyfikatora Hayya, aby wjechać do kraju od 1 listopada do 23 stycznia.

Zobacz także: Sierpniowa inflacja w UE. Jak prezentuje się Polska?

Do dyspozycji podróżnych pozostaje również system kolei. Posiadacze karty będą mogli również wjechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu.

Linie Qatar Airways szacują, że podczas wydarzenia sportowego padnie rekord pod względem przewiezionych pasażerów. Ma to być największa szansa na rozwój w 25-letniej historii przewoźnika. Linie latają do 150 miejsc na całym świecie, łącząc się za pośrednictwem swojego węzła w Doha (Więcej: Linie Qatar Airways notują rekordowy zysk przed Mistrzostwami Świata).

Qatar Airways tnie trasy na czas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button