DrogowyTransport

XPeng prezentuje najszybciej ładującego się SUV-a na świecie

XPeng zaprezentował najszybciej ładującego się SUVa na świecie. Chiński producent ma nadzieję, że model G9 stanie się przełomem w branży. 

XPeng prezentuje flagowy model G9

Producent pojazdów elektrycznych, XPeng, prezentuje nowy model. Producent ogłosił, że to najszybciej ładujący się pojazd elektryczny na świecie. Największy zasięg modelu G9 szacowany jest na 702 km. G9 wykorzystuje ulepszoną dystrybucję mocy, wysokonapięciowy układ napędowy SiC i konstrukcję zmniejszającą opór, a także system odzyskiwania energii, aby zmniejszyć utratę mocy i zwiększyć zasięg. W efekcie pozwala to na zwiększenie zasięgu o 5-10% względem konkurencji.

Samochód chińskiego producenta został wyposażony w innowacyjny układ napędowy zbudowany na pierwszej chińskiej platformie produkcji seryjnej z węglika krzemu (SiC) 800 V. Według przedstawicieli XPeng 4C G9 może mieć zasięg nawet 200 km w zaledwie 5 minut ładowania dzięki nowym stacjom ładowania S4 o mocy 480 kW każda.

Zobacz także: Nowy sojusz w branży. Celem utworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego

Standardowa wersja może ładować się od 10 do 80 procent w 20 minut. Model G9 ma wykazywać wyższą wydajność ładowania, nawet przy użyciu stacji wyprodukowanych przez inne firmy.

Nowy elektryk ma okazać się przełomem

Model został wyposażony w 31 czujników i kamerę przednią. Zastosowano również system, który ma eliminować martwe pole.

CEO i prezes XPENG He Xiaopeng podczas internetowej premiery G9, powiedział:

G9 to najszybciej ładujący się SUV na świecie produkowany masowo i może pochwalić się pierwszym w branży zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy z pełnym scenariuszem. Uzupełnieniem tego jest dwukomorowy układ zawieszenia pneumatycznego i luksusowa, inteligentna kabina, która zapewnia przełomowe wrażenia muzyczne 5D. G9 to fuzja wielu technicznych innowacji splecionych w elegancki design i stanowi znaczący kamień milowy po ośmiu latach pracy. Wierzymy, że stanie się nowym punktem odniesienia dla inteligentnych pojazdów elektrycznych, stanowiąc ostatni krok przed realizacją prawdziwie autonomicznych pojazdów.

Dzięki połączonej mocy dwóch silników samochód może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Odznacza się również silnymi właściwościami hamowania, może całkowicie zatrzymać się z prędkości 100 km/h na zaledwie 34,6 metra. Pasażerowie mogą wybierać spośród siedmiu dostępnych trybów jazdy, w tym tryb Boost, który przyspiesza samochód do maksymalnego momentu obrotowego w 0,15 sekundy.

Zobacz także: Sierpniowa inflacja w UE. Jak prezentuje się Polska?

XPeng szybko rozwija infrastrukturę krajową. W 2023 roku planowane jest uruchomienie 500 stacji w całych Chinach. W sierpniu tego roku świętowano natomiast uruchomienie tysięcznej stacji firmy. Do 2025 roku w ChRL ma znaleźć się dwa tysiące nowoczesnych stacji ładowania elektryków.

Baidu wprowadza autonomiczne taksówki do Wuhan i Chongqing. Nowe przepisy w chińskich miastach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button