PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Allegro szykuje zmiany. Naliczane będą kolejne opłaty

Szykują się spore zmiany w Allegro. Platforma chce zwiększyć liczbę sprzedawców z wykupionym abonamentem. 

Zmiany w Allegro – dodatkowe opłaty dla osób bez wykupionego abonamentu

Allegro będzie nakładać dodatkowe opłaty na sprzedawców, którzy nie mają wykupionego abonamentu. Zmiany mają obowiązywać od 2 listopada.

Allegro planuje nakładać na sprzedawców dodatkowe 1 zł za każdą sprzedaną rzecz, niezależnie od wysokości prowizji. Dotyczyć to będzie wybranych firm i wszystkich sprzedawców, którzy sprzedają towary jako osoby fizyczne. Obciążenia mogą uniknąć wyłącznie użytkownicy, którzy mają wykupiony abonament w serwisie.

Koszt abonamentu podstawowego wynosi 49 zł miesięcznie. Wersja profesjonalna wiąże się natomiast z kosztem na poziomie 199 zł, natomiast ekspercka – 3 tys. zł. Jak łatwo policzyć, podstawowa wersja będzie opłacalna dla osób, które sprzedają miesięcznie więcej niż 49 produktów. Chodzi o sprzedaż w pojedynczej ofercie, nie zaś liczbę sztuk będących w jednej ofercie:

Za każdy zakup w pojedynczej ofercie, naliczymy dodatkowo złotówkę. Nie będziemy brać pod uwagę liczby sztuk sprzedanych w ofercie. Przykład: Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła, które sprzedajesz w jednej ofercie. Za sprzedaż z tej oferty naliczamy dodatkowo 1 zł; Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła w jednej ofercie, a w drugiej – 2 poduszki. Za każdą z ofert naliczamy dodatkowo 1 zł, czyli łącznie za sprzedaż z dwóch ofert zapłacisz 2 zł.

 Zobacz także: Nowy sojusz w branży. Celem utworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego

Nowe zasady od listopada

W przypadku zwrotu towaru kwota zostanie zwrócona sprzedającemu. Nie dotyczy również ofert wystawionych w systemie przed 2 listopada, nawet jeśli klient kupi rzecz po tej dacie.

Dodatkowa kwota naliczana przez Allegro najmocniej uderzy w drobnych sprzedawców. To kolejna podwyżka, która wpisuje się niejako w cykl działań Allegro. Wcześniej zadecydowano we wzroście stawek za przesyłki, które objęły zarówno kupujących, jak i sprzedających (Więcej: Allegro planuje podwyżki cen przesyłek. Obejmą zarówno sprzedających, jak i kupujących). Od 19 września podniesiono prowizje w kategorii Design i Antyki oraz Zdrowie. Niedługo oczekuje się również podwyżek ze strony InPostu, ważnego partnera Allegro.

Zobacz także: Sierpniowa inflacja w UE. Jak prezentuje się Polska?

Prawdopodobnie zmiany oznaczać będą dla klientów kolejne podwyżki. Dodatkowe opłaty najmocniej uderzą w drobnych sprzedających prowadzących ograniczoną działalność. Pomimo że kwota 1 zł wydaje się niewielka, jest to pośredni środek zmuszający do rozważenia wyboru abonamentu na platformie e-commerce. Najwięksi sprzedawcy, w tym firmy, nie odczują zmian, gdyż od dawna dysponują wykupionym abonamentem.

Pierwsza Żabka Eko Smart została otwarta w Poznaniu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button