LotniczyTransport

Emirates oferuje kolejne loty do RPA i zwiększa swoją obecność w Afryce

Przewoźnik Emirates intensyfikuje swoje działania w Afryce, oferując kolejne loty do RPA. Od przyszłego roku pasażerowie mogą skorzystać z rozszerzonej siatki połączeń, która obejmie Johannesburg, Kapsztad i Durban. 

Emirates będą obsługiwać kolejne loty do RPA

Linie lotnicze Emirates poszerzają siatkę lotów. W ofercie pojawiły się dodatkowe rejsy do Johannesburga, Kapsztadu i Durbanu. To również realizacja planu biznesowego przewoźnika, którego celem jest zwiększenie swojej obecności w RPA.

Od 1 marca 2023 roku pasażerowie mogą liczyć na trzy loty dziennie do i z Johannesburga. Rejsy do Kapsztadu będą realizowane natomiast dwa razy dziennie od początku lutego. Uruchomione zostaną również dwa dodatkowe loty do Durbanu. Po wprowadzonych zmianach w harmonogramie lotów Emirates będzie obsługiwał 42 rejsy tygodniowo do Republiki Południowej Afryki.

Zobacz także: Nowy sojusz w branży. Celem utworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego

Linie lotnicze zwiększają swoją obecność na afrykańskim rynku

Rejs z Dubaju do Johannesburga będzie realizowany Boeingiem 777. Samolot uzupełni loty realizowane dwukrotnie w ciągu dnia przez A380.

Przewoźnik podaje w komunikacie prasowym, że nowe połączenia nie tylko zaspokoją popyt ze strony pasażerów, ale również pozwolą na rozwijanie możliwości importu i eksportu, co ma ułatwiać przewóz kluczowych towarów takich jak owoce morza, leki czy złoto między ZEA, RPA i innymi kierunkami.

Zobacz także: Sierpniowa inflacja w UE. Jak prezentuje się Polska?

Dodatkowe loty oferowane przez Emirates mają zapewnić lepszy dostęp do szeregu miast w RPA. To również realizacja szerszej koncepcji przewoźnika, która ma na celu większą ekspansję na terenie Afryki. To jeden z najszybciej rosnących rynków lotniczych z dużym potencjałem na najbliższe lata.

Pomimo że loty do RPA realizowane są przez Emirates już niemal od trzech dekad, rynek lotniczy w Afryce jest dość rozdrobiony, a według prognoz dla rynku lotniczego w kolejnych latach będzie rósł popyt na podróże w wyższym standardzie. W globalnej siatce połączeń przewoźnik przewozi przez Dubaj ponad 20 milionów pasażerów pomiędzy RPA a innymi kierunkami.

Arabia Saudyjska intensyfikuje prace nad nowymi liniami lotniczymi i rozwija lotniska

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button