PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

InPost otwiera drugie centrum logistyczne w Łodzi. To 60. taka placówka w Polsce

InPost otworzył 60. centrum logistyczne w Polsce, najnowsza inwestycja znajduje się na terenie Łodzi. W obiekcie o powierzchni 8500 m2 pracę ma znaleźć docelowo prawie 300 osób. 

InPost inwestuje w Łodzi. Otwarto kolejne centrum logistyczne

InPost otworzył nowe centrum logistyczne w Łodzi. Pracę w obiekcie ma znaleźć 300 osób na stanowiskach kurierskich czy technicznych. To drugi taki obiekt w tym mieście i 60. w kraju.

Centrum logistyczne zostało zlokalizowane przy ul. Jędrzejowskiej we wschodniej części miasta. W niewielkiej odległości od inwestycji znajduje się droga A1. Jak zaznaczono w komunikacie prasowym, nowa placówka została wyposażona w szereg rozwiązań z zakresu automatyzacji procesów logistycznych. Wśród nich m.in. system automatycznej identyfikacji pojazdów upoważnionych do wjazdu na teren firmy, czy nowoczesne i wydajne automatyczne linie sortujące.

Zobacz także: Nowy sojusz w branży. Celem utworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego

Kolejna inwestycja w Łodzi

Centrum ma powierzchnię 8,5 tys. m kw., z czego część stanowią biura, a część zajmuje magazyn. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podkreśliła, że powstanie nowego obiektu jest wynikiem dobrej współpracy firmy z samorządem.

Szacuje się, że łódzki obiekt będzie w stanie dziennie obsłużyć 160 kurierów i kilkadziesiąt stałych połączeń frachtowych. W efekcie pozwoli to znacząco skrócić czas dostawy nie tylko w samej Łodzi, ale również w promieniu 50 km od centrum miasta.

Wiceprezes InPost Dariusz Lipiński przekonuje, że znaleziono dogodną lokalizację. Wybrane miejsce jest dobre pod względem logistycznym z uwagi na trzy czynniki: bliskość centrum miasta, bliskość partnerów logistycznych, czyli dużych centrów e-commerce’owych i bliskość autostrady. Lipiński nie wyklucza, że InPost zdecyduje się na kolejne inwestycje w tym mieście.

Zobacz także: Sierpniowa inflacja w UE. Jak prezentuje się Polska?

InPost zatrudnił część pracowników, wciąż trwają jednak poszukiwania kurierów czy przewoźników. W obiekcie wdrożono także rozwiązania, które mają minimalizować wpływ prowadzonej działalności gospodarczej na otoczenie. Zainstalowano system zautomatyzowanego zarządzania energią elektryczną i ograniczający zużycie wody oraz oświetlenie LED z wygaszaniem strefowym. Na terenie centrum zlokalizowana jest farma fotowoltaiczna.

InPost postawił 4-tysięczny Paczkomat w Wielkiej Brytanii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

7 Komentarze

  1. Nic dziwnego, klientela się poszerza, ludzie coraz częściej korzystają, więc potrzeby w tym zakresie wzrastają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button