MorskiTransport

Operator CMA CGM składa zamówienie na 7 nowych kontenerowców zasilanych biogazem

Operator CMA CGM inwestuje w bardziej ekologiczną flotę. Złożono zamówienie na 7 nowych kontenerowców zasilanych biogazem. Zamówienie ma być realizowane stopniowo od 2024 roku. 

Operator CMA CGM inwestuje w siedem kontenerowców na biogaz

Francuska grupa zajmująca się transportem kontenerowym i spedycją założyła nowe zamówienie na 7 nowoczesnych kontenerowców zasilanych biogazem. Jednostki mają obsługiwać połączenia do Indii Zachodnich. Przedsiębiorstwo ma nadzieję na zwiększenie zakresu usług przy jednoczesnym zachowaniu tych samych standardów usług, niezawodności i regularności.

Statki będą służyć Gwadelupie i Martynice, zastępując mniejsze statki przeznaczone do obsługi tras między Indiami Zachodnimi, Francją i Europą. Zamówienie ma być realizowane stopniowo od 2024 roku. Cztery kontenerowce mają 7300 TEU, pozostaje trzy natomiast 7900 TEU, każdy z 1385 wtykami chłodnicy.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Jak ogłosił Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor naczelny CMA CGM Group, większe statki, które wkrótce dołączą do floty, mają usprawnić obsługę strategicznych połączeń. Wobec tego w planach jest zwiększenia przepustowości największych portów żeglugowych na Gwadelupie i Martynice oraz powiększanie nabrzeży. Prace mają rozpocząć się w najbliższej przyszłości. Kontenerowce zastąpią mniejsze statki przeznaczone do tras między francuskimi Indiami Zachodnimi, a Starym Kontynentem.

Biogaz ma ograniczać emisję nawet o 67%

Jednostki mają być zasilane bardziej ekologicznym paliwem. Jak poinformowano, biogaz wytwarzany z biomasy zmniejsza emisję CO2 o 67% w porównaniu z konwencjonalnym paliwem i redukuje emisję tlenku siarki o 99%, emisję drobnych cząstek o 91% i emisję tlenków azotu o 92%.

Grupa CMA CGM od 2017 roku rozwija technologię dwupaliwowego silnika gazowego, który może wykorzystywać biogaz oraz syntetyczny metan. Łącznie grupa dysponuje flotą liczącą 31 kontenerowców, które mogą być zasilane e-metanem. Do 2026 roku liczba ta ma się zwiększyć do 77 takich statków.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Grupa podała, że celem inwestycji jest wzmocnienie gospodarek Martyniki i Gwadelupy. Grupa CMA CGM postawiła sobie za cel osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button