MorskiTransport

Operator CMA CGM składa zamówienie na 7 nowych kontenerowców zasilanych biogazem

Operator CMA CGM inwestuje w bardziej ekologiczną flotę. Złożono zamówienie na 7 nowych kontenerowców zasilanych biogazem. Zamówienie ma być realizowane stopniowo od 2024 roku. 

Operator CMA CGM inwestuje w siedem kontenerowców na biogaz

Francuska grupa zajmująca się transportem kontenerowym i spedycją założyła nowe zamówienie na 7 nowoczesnych kontenerowców zasilanych biogazem. Jednostki mają obsługiwać połączenia do Indii Zachodnich. Przedsiębiorstwo ma nadzieję na zwiększenie zakresu usług przy jednoczesnym zachowaniu tych samych standardów usług, niezawodności i regularności.

Statki będą służyć Gwadelupie i Martynice, zastępując mniejsze statki przeznaczone do obsługi tras między Indiami Zachodnimi, Francją i Europą. Zamówienie ma być realizowane stopniowo od 2024 roku. Cztery kontenerowce mają 7300 TEU, pozostaje trzy natomiast 7900 TEU, każdy z 1385 wtykami chłodnicy.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Jak ogłosił Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor naczelny CMA CGM Group, większe statki, które wkrótce dołączą do floty, mają usprawnić obsługę strategicznych połączeń. Wobec tego w planach jest zwiększenia przepustowości największych portów żeglugowych na Gwadelupie i Martynice oraz powiększanie nabrzeży. Prace mają rozpocząć się w najbliższej przyszłości. Kontenerowce zastąpią mniejsze statki przeznaczone do tras między francuskimi Indiami Zachodnimi, a Starym Kontynentem.

Biogaz ma ograniczać emisję nawet o 67%

Jednostki mają być zasilane bardziej ekologicznym paliwem. Jak poinformowano, biogaz wytwarzany z biomasy zmniejsza emisję CO2 o 67% w porównaniu z konwencjonalnym paliwem i redukuje emisję tlenku siarki o 99%, emisję drobnych cząstek o 91% i emisję tlenków azotu o 92%.

Grupa CMA CGM od 2017 roku rozwija technologię dwupaliwowego silnika gazowego, który może wykorzystywać biogaz oraz syntetyczny metan. Łącznie grupa dysponuje flotą liczącą 31 kontenerowców, które mogą być zasilane e-metanem. Do 2026 roku liczba ta ma się zwiększyć do 77 takich statków.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Grupa podała, że celem inwestycji jest wzmocnienie gospodarek Martyniki i Gwadelupy. Grupa CMA CGM postawiła sobie za cel osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button