PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceMagazyny

Panattoni rozbuduje kompleks w Łodzi. Znamy już najemcę 

Pierwsza z hal będzie gotowa do użytku w trzecim kwartale przyszłego roku

Panattoni rozszerza swój kompleks logistyczny w Łodzi. Firma rozpoczęła realizację pierwszego obiektu o powierzchni 70 630 metrów kwadratowych w ramach kompleksu Panattoni Park Łódź West II.

Panattoni rozbuduje swój obiekt w Łodzi

Panattoni poszerza swoje portfolio w rejonie Łodzi. Firma rozpoczęła budowę inauguracyjnego obiektu wchodzącego w skład kompleksu Panattoni Park Łódź West II. Niemal połowę obiektu o powierzchni 70 630 metrów kwadratowych zajmie Rohlig SUUS Logistics. Panattoni w regionie łódzkim dostarczył już ponad 2,2 miliona metrów kwadratowych powierzchni, przewyższając wynik na Mazowszu czy Dolnym Śląsku. Z tego względu 1 milion metrów kwadratowych deweloper dostarczył w bezpośrednim sąsiedztwie Łodzi. Teraz firma zwiększy tę wartość o dodatkowe 84 370 metrów kwadratowych w ramach budowy dwóch nowych hal.

Nasz nowy projekt to kombinacja atrakcyjnej lokalizacji, bardzo wysokiego standardu zrównoważonego budownictwa i powierzchni, na której będą mogły być prowadzone bardzo zróżnicowane procesy, m.in. logistyczne, magazynowe, e-commerce czy produkcyjne. Najlepszym potwierdzeniem potencjału jest najem ponad 30 000 m kw. przez międzynarodowego gracza jakim jest Rohlig SUUS Logistics – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni powiększa park logistyczny. Będzie GIGANTYCZNY!

Panattoni Park Łódź West II jest położony przy ul. Langiewicza, w bliskim sąsiedztwie trasy S14, która łączy autostradę A2 (Warszawa – Łódź – Poznań – Berlin) z drogą ekspresową S8 (Białystok – Warszawa – Łódź – Wrocław). Pierwsza z hal będzie gotowa do użytku w trzecim kwartale przyszłego roku.

W dobie błyskawicznie rosnącego polskiego rynku nieruchomości przemysłowych, region łódzki ten staje się jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków logistycznych nie tylko w skali kraju, ale także Europy. Doskonałe połączenia, drogi ekspresowe i autostrady, a także baza gruntów w granicach samego miasta, przyciągają firmy o różnym zasięgu, które zyskują bardzo dobry dostęp do pracownika – podsumowuje Marek Dobrzycki

Znamy pierwszego najemcę

Pierwszym najemcą w nowym kompleksie zostanie Rohlig SUUS Logistics. Polski operator logistyczny będzie prowadził swoje operacje na łącznej powierzchni 29 815 metrów kwadratowych, z czego 9220 metrów kwadratowych to obszar cross-dock, specjalnie dostosowany do prac logistyczno-manipulacyjnych. Ponadto firma korzystać będzie z przestrzeni biurowej o powierzchni 1900 metrów kwadratowych, wyposażonej w panoramiczne okna.

Panattoni Park Łódź West II uzyska prestiżową certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper planuje instalację paneli fotowoltaicznych na dachu, wykorzystanie czujników zmierzchu i świtu do oświetlania zewnętrznego, oraz implementację Systemu Zarządzania Budynkiem (BMS). Najemcy będą korzystać z urządzeń i armatury sanitarnej oszczędzającej wodę, a także z bezemisyjnych systemów ogrzewania gazowego. Dodatkowo, deweloper wprowadzi szereg udogodnień dla pracowników, w tym zielone strefy relaksu z ekologicznymi meblami, infrastrukturę dla rowerzystów, miejsca parkingowe dla car-sharingu oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Polska Centralna, w tym województwo łódzkie, cały czas dynamicznie się rozwija, dlatego firmy m.in. produkcyjne czy z branży e-commerce potrzebują kompleksowego wsparcia logistycznego, obejmującego między innymi usługi magazynowe. Nowy obiekt to trzykrotne zwiększenie naszych zdolności operacyjnych w regionie, a także szereg usług takich jak: składowanie, kompletacja zamówień, tworzenie zestawów produktowych, banderolowanie czy etykietowanie. Dlaczego Panattoni Park Łódź West II? Z jednej strony to dobra lokalizacja, a z drugiej wiele rozwiązań ekologicznych oraz takich, które są dostosowane do potrzeb pracowników czy kierowców, co potwierdza certyfikacja BREEAM – tłumaczy Adam Galek, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Współpraca między Panattoni i Rohlig SUUS Logistics trwa już ponad 10 lat. W ubiegłym roku firma skorzystała z aż 42 000 m kw. w ramach Panattoni Park Poznań West Gate.

Nasza kooperacja to prawdziwa podróż po Polsce i obiekty zrealizowane zarówno na największych rynkach krajowych, jak Dolny Śląsk, Warszawa czy Wielkopolska, jak i wspólne odkrywanie rynków wschodzących, jak Bydgoszcz czy Polska Wschodnia. Cieszymy się, że Rohlig SUUS Logistics chętnie do nas wraca i z optymizmem czekamy na rozwój współpracy w przyszłości – podsumowuje Marek Dobrzycki.

Rohlig SUUS Logistics planuje ekspansję. Zmiany w zarządzie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button