Transcash faktoring
Magazyny
Gorące newsy

Rohlig Suus Logistics buduje nowy magazyn na Lubelszczyźnie

Aktualnie nowy magazyn na Lubelszczyźnie przechodzi proces certyfikacji BREEAM

Firma Rohlig Suus Logistics postanowiła zmienić lokalizację swojego oddziału w Lublinie. W związku z tym Rohlig Suus Logistics uruchomiło nowy magazyn typu cross-dock, który pozwoli jej zwiększyć możliwości operacyjne w regionie o 30%. Firma przekonuje, że dzięki temu przedsięwzięciu będzie w stanie zoptymalizować koszty związane z dostawami towarów na ostatniej mili.

Rohlig Suus Logistics przenosi siedzibę i buduje nowy magazyn

Jak informuje Rohlig Suus Logistics, nowy budynek przy ulicy Józefa Franczaka „Lalka” 4, pełni podwójną funkcję jako magazyn logistyczny i terminal przeładunkowy, który umożliwia szybkie i efektywne przemieszczanie towarów. Firma przejęła w tym roku firmę Expert, która specjalizuje się w usługach dostaw ostatniej mili i również posiada oddział w Lublinie. Rohlig Suus Logistics kieruje swoją ofertę do klientów z różnych branż, w tym branży spożywczej, meblarskiej, chemii przemysłowej, motoryzacyjnej i papierniczej.

Od 12 lat jesteśmy obecni w województwie lubelskim i z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców tym regionem. Nasz nowy magazyn mieści się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Euro Park Mielec, której obszar przecinają główne szlaki komunikacyjne wiodące z północy na południe i ze wschodu na zachód Europy. Wierzymy, że Lubelszczyzna, dzięki zapleczu naukowo-badawczemu, dostępie do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, a także doskonałej lokalizacji, w najbliższych latach może stać się strategicznym punktem dla globalnych łańcuchów dostaw, w tym także naturalnym hubem logistycznym przy odbudowie Ukrainy – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

Rohlig Suus Logistics

Czytaj też: Regesta wynajmuje powierzchnię magazynową od Panattoni

Ekologiczny magazyn na Lubelszczyźnie

Aktualnie nowy magazyn na Lubelszczyźnie przechodzi proces certyfikacji BREEAM, która ma potwierdzić, że projekt budynku został zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a budynek jest przyjazny dla środowiska i pracowników. Na dachu nowego obiektu zamontowano kolektory słoneczne, które dostarczają energię do biura i magazynu i tym samym pozwalają na obniżenie kosztów zużycia energii. Przed budynkiem znajdują się także stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, a w obrębie budynku umieszczono budki dla owadów i planowane jest również utworzenie łąki kwietnej.

Oprócz tego, niedawno polski operator logistyczny otworzył nowy magazyn w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Firma przekonuje, że wszystkie nowe obiekty spełniają standardy ekologiczne i wpisują się w koncepcję „Office of the future„.

Połączenie funkcji terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego pozwala na usprawnienie procesów logistycznych. W jednym czasie nasz nowy magazyn może obsłużyć 40 aut, co znacznie zwiększa dotychczasową efektywność oddziału. Co ważne, prawie pięciokrotnie zwiększamy naszą powierzchnię administracyjną i stawiamy na nowoczesny sposób organizacji pracy i biuro w stylu Office of the future. Wierzymy, że przyjazne i otwarte biuro zwiększy naszą konkurencyjność na lubelskim rynku pracy – mówi Krystian Zakrzewski, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Lublinie.

Rohlig Suus Logistics

Czytaj też: Rynek magazynowy w Polsce jest odporny na pandemię

Rykowska: Polski rynek magazynowy jest europejskim gigantem

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button