Magazyny
Gorące newsy

Rohlig Suus Logistics buduje nowy magazyn na Lubelszczyźnie

Aktualnie nowy magazyn na Lubelszczyźnie przechodzi proces certyfikacji BREEAM

Firma Rohlig Suus Logistics postanowiła zmienić lokalizację swojego oddziału w Lublinie. W związku z tym Rohlig Suus Logistics uruchomiło nowy magazyn typu cross-dock, który pozwoli jej zwiększyć możliwości operacyjne w regionie o 30%. Firma przekonuje, że dzięki temu przedsięwzięciu będzie w stanie zoptymalizować koszty związane z dostawami towarów na ostatniej mili.

Rohlig Suus Logistics przenosi siedzibę i buduje nowy magazyn

Jak informuje Rohlig Suus Logistics, nowy budynek przy ulicy Józefa Franczaka „Lalka” 4, pełni podwójną funkcję jako magazyn logistyczny i terminal przeładunkowy, który umożliwia szybkie i efektywne przemieszczanie towarów. Firma przejęła w tym roku firmę Expert, która specjalizuje się w usługach dostaw ostatniej mili i również posiada oddział w Lublinie. Rohlig Suus Logistics kieruje swoją ofertę do klientów z różnych branż, w tym branży spożywczej, meblarskiej, chemii przemysłowej, motoryzacyjnej i papierniczej.

Od 12 lat jesteśmy obecni w województwie lubelskim i z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców tym regionem. Nasz nowy magazyn mieści się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Euro Park Mielec, której obszar przecinają główne szlaki komunikacyjne wiodące z północy na południe i ze wschodu na zachód Europy. Wierzymy, że Lubelszczyzna, dzięki zapleczu naukowo-badawczemu, dostępie do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, a także doskonałej lokalizacji, w najbliższych latach może stać się strategicznym punktem dla globalnych łańcuchów dostaw, w tym także naturalnym hubem logistycznym przy odbudowie Ukrainy – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

Rohlig Suus Logistics

Czytaj też: Regesta wynajmuje powierzchnię magazynową od Panattoni

Ekologiczny magazyn na Lubelszczyźnie

Aktualnie nowy magazyn na Lubelszczyźnie przechodzi proces certyfikacji BREEAM, która ma potwierdzić, że projekt budynku został zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a budynek jest przyjazny dla środowiska i pracowników. Na dachu nowego obiektu zamontowano kolektory słoneczne, które dostarczają energię do biura i magazynu i tym samym pozwalają na obniżenie kosztów zużycia energii. Przed budynkiem znajdują się także stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, a w obrębie budynku umieszczono budki dla owadów i planowane jest również utworzenie łąki kwietnej.

Oprócz tego, niedawno polski operator logistyczny otworzył nowy magazyn w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Firma przekonuje, że wszystkie nowe obiekty spełniają standardy ekologiczne i wpisują się w koncepcję „Office of the future„.

Połączenie funkcji terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego pozwala na usprawnienie procesów logistycznych. W jednym czasie nasz nowy magazyn może obsłużyć 40 aut, co znacznie zwiększa dotychczasową efektywność oddziału. Co ważne, prawie pięciokrotnie zwiększamy naszą powierzchnię administracyjną i stawiamy na nowoczesny sposób organizacji pracy i biuro w stylu Office of the future. Wierzymy, że przyjazne i otwarte biuro zwiększy naszą konkurencyjność na lubelskim rynku pracy – mówi Krystian Zakrzewski, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Lublinie.

Rohlig Suus Logistics

Czytaj też: Rynek magazynowy w Polsce jest odporny na pandemię

Rykowska: Polski rynek magazynowy jest europejskim gigantem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button