Magazyny

Regesta wynajmuje powierzchnię magazynową od Panattoni

Nowy najemca zajmie większość jednego budynku

Firma Regesta wynajęła 33 000 metrów kwadratowych powierzchni w Panattoni Park Ruda Śląska V. Przedsiębiorstwo planuje rozpocząć działalność w nowej lokalizacji w pierwszym kwartale przyszłego roku, po przeprowadzce z Tychów.

Regesta wynajęła powierzchnię magazynową od Panattoni

Nowy najemca zajmie większość jednego budynku. Firma zapewniła sobie jednak opcję wynajęcia większej przestrzeni, co zapewni jej możliwość rozwoju w przyszłości. Regesta rozpocznie działalność w obiekcie Panattoni w styczniu przyszłego roku, przenosząc swoje regionalne operacje i flotę pojazdów z Tychów. Jak informuje portal EurobuildCEE, w wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu najemca reprezentowany był przez firmę konsultingową Newmark Polska.

Ponieważ Regesta nie znalazła odpowiedniej przestrzeni na rynku, zdecydowano się ogłosić przetarg na budowę dedykowanego magazynu, którego ukończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Budynek zostanie zbudowany zgodnie z wyższym standardem odporności ogniowej wynoszącym ponad 4000 MJ/mkw i będzie dostosowany do potrzeb i wymagań klienta – mówi Jakub Kurek, dyrektor działu przestrzeni przemysłowej i magazynowej w firmie konsultingowej Newmark Polska.

Czytaj też: Panattoni rusza z budową Panattoni Park Lublin IV

Regesta inwestuje na Górnym Śląsku

Regesta od 28 lat świadczy usługi transportu drogowego, a także krajowe i międzynarodowe usługi spedycyjne. Firma zajmuje się również logistyką kontraktową oraz przewozami morskimi i kolejowymi. Posiada własną flotę 330 ciężarówek i 380 przyczep, ale współpracuje również z przewoźnikami, tworząc obecnie flotę kontraktową liczącą ponad 200 pojazdów.

Główne atuty Panattoni Park Ruda Śląska V to dogodna lokalizacja oraz możliwość pełnego dostosowania powierzchni do potrzeb naszego Klienta. Dzięki wynajęciu magazynu na terenie tego centrum dystrybucyjnego REGESTA S.A. zyskała optymalne warunki do prowadzenia działalności i dalszej ekspansji – dodaje Janusz Dudek, Starszy Doradca, Newmark Polska.

Panattoni Park Ruda Śląska V znajduje się niedaleko autostrady A4 i zaledwie 15 km od autostrady A1, co pozwala na efektywną dystrybucję zarówno na rynki krajowe, jak i zagraniczne. Jak informuje portal EurobuildCEE, w nowym budynku zostaną wykorzystane rozwiązania oszczędzające energię i wodę, a deweloper zapewni również redukcję emisji CO2 poprzez wykorzystanie optymalnych procesów i najnowszych technologii budowlanych.

Czytaj też: Skok inflacji w Polsce zaskoczył całą Europę. Nikt nawet nie zbliżył się do naszego wyniku

Panattoni rozpoczyna budowę City Logistics Łodź VI

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button