Info z rynkuMagazyny

Panattoni Park Poznań West Gate będzie miał 65 000 m kw.

Panattoni zrealizuje 65 000 m kw. w ramach Panattoni Park Poznań West Gate i przekroczy milion m kw. dostarczonej powierzchni w regionie. Deweloper zbuduje centrum dystrybucyjne z ponad 100 dokami załadunkowymi, a całość inwestycji przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Kompleks powstanie w marcu 2022 r., w zachodniej części Polski blisko drogi S11 i autostrady A2.

Deweloper rusza z realizacją Panattoni Park Poznań West Gate w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem o docelowej powierzchni 65 000 m kw. Budowa inwestycji wystartuje latem br., a jej finalizacja przewidziana jest na marzec 2022. Kompleks, dzięki położeniu na zachodzie kraju, zapewni połączenie ze stolicą Niemiec – Berlinem, a także umocni pozycję dewelopera w regionie.

W Poznaniu i okolicach działamy od początku istnienia polskiego oddziału firmy i jeszcze w tym roku planujemy przekroczyć milion m kw. dostarczonej powierzchni. Bogate portfolio zbudowaliśmy na zaufaniu klientów z różnych branż. Tylko w ciągu ostatniego roku rozpoczęliśmy m.in. dwie ważne realizacje dla sektora e-commerce – ponad 105 000 m kw. dla DHL Supply Chain, pod obsługę Zalando i 23 500 m kw. dla Ekol Poland, który prowadzi operacje dla producenta odzieży outdoorowej – Regata. Ponadto do naszego portfolio wpisaliśmy kolejnego klienta z branży spożywczej – firmę OneDayMore. Praca na rynku poznańskim wre i jeszcze nie czas na przerwę – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Panattoni Park Poznań West Gate powstanie w Tarnowie Podgórnym przy drodze krajowej 92 – 7 km od Węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11.

Wrocław Campus 39 będzie miał 200 tys. m kw.

Wybierając tę lokalizacje najemcy otrzymują nie tylko dogodne połączenia, ale także doskonały klimat dla biznesu dzięki położeniu w strefie przemysłowej Tarnowa Podgórnego – w sąsiedztwie takich przedsiębiorstw jak Lidl, Mondelez, czy Imperial Tabaco. W samej gminie działa ponad 5000 podmiotów gospodarczych, co potwierdza, jak dobrą pracę dla rozwoju regionu wykonały władze lokalne – dodaje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.

Panattoni Park Poznań West Gate pozwoli przekroczyć milion metrów kw. w regionie

Obiekt zostanie wybudowany zgodnie z normami zrównoważonego budownictwa i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, jako jeden z pierwszych w regionie. Obiekt zostanie napędzony energią z odnawialnych źródeł i stanie się kolejnym krokiem Panattoni w stronę celu, osiągnięcia neutralności emisyjnej w 2025 roku. W budynkach zastosowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii, a także szereg rozwiązań dla wellbeingu użytkowników – od odpowiedniej akustyki i oświetlenia części biurowych, przez strefy zielone i strefy relaksu, po infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych.

Działalność Panattoni napędza nieustanny rozwój poznańskiego rynku magazynowego, który w 2020 r. przekroczył 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni. Ponadto w I kw. 2021 r. był najbardziej rozchwytywany, generując popyt na poziomie 426 000 m kw.

Panattoni Park Poznań West Gate zajmie 65 000 m kw. i obejmie 126 doków załadunkowych, a także blisko 220 miejsc parkingowych, w tym 13 dla samochodów ciężarowych. Najemcy skorzystają również z przestronnego placu manewrowego. Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej parku pozwoli na sprawne działanie zarówno małych i średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie doskonale sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym branży e-commerce. Ponadto obiekt zostanie przygotowany pod najemców zajmujących się lekką produkcją.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button