Info z rynkuMagazyny

Rohlig SUUS Logistics planuje ekspansję. Zmiany w zarządzie

Rohlig SUUS Logistics rozpoczął ekspansję na nowe rynki Europy Środkowo-Wschodniej już w 2018 roku

Operator logistyczny Rohlig SUUS Logistics mianował Artura Malarskiego na stanowisko nowego członka zarządu. Malarski ma być odpowiedzialny za rozwój Rohlig SUUS Logistics na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Rohlig SUUS Logistics ma ambitne plany

Rohlig SUUS Logistics działa już w Czechach, Rumunii, Słowenii, na Węgrzech oraz na Słowacji. Celem zmian w zarządzie jest pomoc w rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jednym z naszych strategicznych celów biznesowych jest rozwój firmy na rynkach zagranicznych, w tym również poprzez przejęcia. Aby zapewnić większy wzrost organiczny i wesprzeć planowane przez nas na tych rynkach akwizycje, do zarządu dołącza Artur Malarski, który będzie dbał o ten obszar naszej działalności­. Artur już do tej pory miał wpływ na ekspansję firmy w regionie CEE, m.in. biorąc udział w procesie otwarcia naszego pierwszego zagranicznego magazynu w Brnie. Stawiamy na Europę Środkowo-Wschodnią. Wielu naszych klientów traktuje ten region jako jeden obszar biznesowy – nie tylko jako wspólny rynek, ale również pomost między Zachodem Europy a Azją, czy między południem a krajami skandynawskimi. Jako największy polski operator logistyczny mamy doświadczenie na rodzimym rynku i chcemy je przełożyć na ekspansję w regionie CEE, aby i tam stać się liderem – mówi Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu Rohlig SUUS Logistics.

Artur Malarski pracuje w firmie od 12 lat i zaczynał jako Dyrektor Oddziału w Łodzi, a przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję odpowiedzialnego za rozwój logistyki kontraktowej. Pod jego kierownictwem firma otworzyła 10 nowych magazynów logistycznych, w tym pierwszy zagraniczny w Brnie w Czechach, zwiększając tym samym swoją powierzchnię magazynową z 190 tys. m2 do ponad 330 tys. m2.

Chcemy być kluczowym graczem w regionie i partnerem pierwszego wyboru dla klientów poszukujących kompleksowej obsługi logistycznej, zarówno w Europie Środkowo-Wschodniej, jak i przy obsłudze globalnych łańcuchów dostaw. Cieszę się z nowej misji. Moim zadaniem będzie zapewnienie synergii pomiędzy poszczególnymi rynkami – kompetencyjnej, ale też organizacyjnej. Dzięki rozwojowi współpracy i wymiany wiedzy będziemy mogli zapewnić jeszcze lepsze wsparcie wymiany handlowej w ramach CEE i – co jeszcze istotniejsze – lepsze możliwości ekspansji zagranicznej spółkom polskim, rumuńskim, węgierskim, czeskim, słowackim czy słoweńskim – mówi ArturMalarski, nowy członek zarządu.

Czytaj też: Chiński gigant e-commerce PDD Holdings otwiera biuro w Dublinie

Ekspansja w Europie Środkowo-Wschodniej

Rohlig SUUS Logistics rozpoczął ekspansję na nowe rynki Europy Środkowo-Wschodniej już w 2018 roku, poprzez otwarcie trzech placówek w Czechach (w Pradze i Ostrawie) oraz jednej na Węgrzech (w Budapeszcie). Rok później firma uruchomiła oddział portowy w słoweńskim Koperze, specjalizujący się m.in. w transporcie morskim LCL. Najnowsze inwestycje SUUSa to placówki na Słowacji (w Bratysławie), w Rumunii (w Bukareszcie) oraz, jak już wcześniej wspomniano, magazyn w czeskim Brnie.

Firma planuje otwarcie kolejnych magazynów oraz rozwój logistyki kontraktowej, krajowej sieci drobnicowej w transporcie drogowym, dostaw na ostatnią milę, a także rozwój usług doradczych, projektowania łańcuchów dostaw oraz ich zarządzania w ramach Logistics Solution Design.

W ciągu ostatnich 2 lat firma zanotowała dwukrotny wzrost swoich przychodów, osiągając w 2021 roku wynik na poziomie 2 mld złotych. Obecnie zatrudnia ponad 2000 pracowników w ponad 30 oddziałach w 7 krajach, a także zarządza powierzchnią magazynową o łącznej wielkości ponad 330 tys. metrów kwadratowych.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Shopify sprzedaje dział logistyki i znowu zwalnia pracowników 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button