Magazyny

Duży magazyn Panattoni w Zgierzu wynajęty! A jeszcze nie powstał!

Dzięki tegorocznym wynajmom Regesta zwiększyła swoje zasoby magazynowe w kraju aż dwukrotnie

Spółka Regesta wynajęła nowy magazyn Panattoni w Zgierzu o powierzchni 21 700 metrów kwadratowych. Operator logistyczny skorzysta z około 16 tysięcy metrów kwadratowych jeszcze w bieżącym roku, a następnie planuje rozbudowę o 5670 metrów kwadratowych w pierwszej połowie przyszłego roku. 

Regesta wynajmuje magazyn Panattoni w Zgierzu

W drugim kwartale obecnego roku firma Regesta wynajęła od Panattoni 36 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni logistycznej w Gdańsku oraz 33 tysiące metrów kwadratowych w Rudzie Śląskiej. Dotychczasowa współpraca zaowocowała właśnie kolejnym kontraktem. Regesta planuje wynająć magazyn Panattoni o powierzchni 21 700 metrów kwadratowych w Zgierzu.

Dostępność niemal od ręki dużej powierzchni w bardzo atrakcyjnej lokalizacji okazała się dla naszego klienta ogromnym atutem. Panattoni po raz kolejny okazuje się doskonałym partnerem w rozwoju w centralnej Polsce. Lokalizacja – niecałe 3 km do autostrady A2 – będącej częścią jednego z kluczowych paneuropejskich korytarzy transportowych – zapewnia najemcom Panattoni Park Zgierz przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że z ogromnego potencjału parku skorzysta ważny dla nas klient – Regesta – z którym współpraca w Polsce rozwija się błyskawicznie – komentuje Jakub Kaczorek, Leasing Manager w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni buduje kolejny obiekt pod Warszawą. Zyskał giga-kredyt!

Dzięki tegorocznym wynajmom w obiektach Panattoni, firma Regesta zwiększyła swoje zasoby magazynowe w kraju aż dwukrotnie, a dodatkowy magazyn Panattoni w Zgierzu umożliwi dalsze zwiększenie ich o kilkanaście procent.

Skutecznie realizujemy nasz plan rozwoju w Polsce. Po sukcesach na północy i południu Polski, podjęliśmy również decyzję o rozpoczęciu działalności w centralnej części Polski. To otwiera przed nami nowe możliwości, łączy dotychczasowe operacje ze Śląska, Trójmiasta oraz Krakowa. Klienci doceniają dynamikę naszego działania, a my reagujemy na ich potrzeby. Magazyn w Polsce Centralnej będzie idealnym hubem przeładunkowym i dodatkowym miejscem składowania w wysokim sezonie. Dzięki temu robimy kolejny milowy krok w rozwoju logistyki kontraktowej, która stanowi ważny punkt w rozwoju całej grupy. W zgierskim magazynie zaplanowane mamy już niemal pełne obłożenie na ten rok, dlatego w drugim kwartale 2024 roku rozszerzymy najem o dodatkowe niemal 6000 mkw. w ramach tej samej hali – mówi Marcin Szostak, Dyrektor Operacyjny w Regesta S.A.

Budynek będzie eko

Panattoni Park Zgierz, o planowanej powierzchni przekraczającej 100 tysięcy metrów kwadratowych, znajduje się około 1,5 godziny drogi od Warszawy i 40 minut od Łodzi. Ponadto umożliwia szybki dojazd w mniej niż 3 godziny do granicy z Czechami oraz podróż w nieco ponad 4,5 godziny do Berlina. Inwestycja jest realizowana zgodnie ze standardami ekologicznymi, co potwierdza certyfikacja środowiskowa BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper skupił się m.in. na stworzeniu terenów zielonych w sąsiedztwie obiektów oraz zapewnił dostęp do stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Dzięki zróżnicowaniu lokalizacji, Panattoni dostarczył już około 2,25 miliona metrów kwadratowych powierzchni w województwie łódzkim. Deweloper skupia się nie tylko na miejscowościach sąsiadujących ze stolicą regionu, ale również identyfikuje nowe obszary atrakcyjne dla potencjalnych najemców, takie jak Koluszki czy Zgierz, gdzie firma Regesta wynajęła powierzchnię. Panattoni prowadzi tu rozwój dwóch parków przemysłowych, których łączna powierzchnia osiągnie około ćwierć miliona metrów kwadratowych.

Ależ gigant! Panattoni buduje największy park City Logistics

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button