LotniczyTransport

Boeingi robią karierę nawet w Kenii! Dostarczono kolejną maszynę

Samolot będzie eksploatowany na kilku trasach w Afryce, Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Linie Kenya Airways otrzymały swój pierwszy frachtowiec Boeing 737-800 Freighter. To już trzeci samolot serii 737, który dołącza do floty linii lotniczej, choć pierwszy 737-800.

Kenya Airways otrzymała pierwszy samolot Boeing Freighter

Linie Kenya Airways zasiliły swoją flotę pierwszym frachtowcem Boeing 737-800 Freighter. Decyzja ta wynika z reakcji linii lotniczej na rosnące zapotrzebowanie na przewóz towarów w regionie, pomimo spadku wolumenu cargo w Afryce w sierpniu. Pomimo wzrostu światowego popytu na fracht, afrykańskie linie lotnicze odnotowały słabe wyniki w ostatnich miesiącach.

Jak informuje portal Simple Flying, samolot będzie eksploatowany na kilku trasach w Afryce, Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To trzeci frachtowiec serii 737, który dołącza do floty przewoźnika, a czwarty ma być dostarczony w przyszłym roku.

Czytaj też: Afrykański przewoźnik odebrał pierwszego Boeinga 737 MAX

Jak informuje portal Simple Flying, podczas Globalnej Konferencji Logistycznej w Kenii na początku ubiegłego tygodnia Allan Kilavuka, Dyrektor Zarządzający i CEO Grupy Kenya Airways, wypowiedział się na temat operacji cargo linii lotniczej, mówiąc:

W miarę jak Afryka nadal odkrywa możliwości handlowe na kontynencie, istnieje zgoda co do tego, że konieczne jest inwestowanie w zrównoważone systemy frachtowe, które umożliwią nam osiągnięcie pełnego potencjału rozwoju społeczno-gospodarczego. Jednym z tych elementów jest potrzeba dobrze rozwiniętego i zdolnego systemu przewozu powietrznego, który wspiera handel – stwierdził.

Kenya Airways z bogatą listą destynacji

Kilavuka zaznaczył, że dzięki dodaniu frachtowca do floty przewoźnik będzie teraz w stanie zaoferować zwiększoną zdolność przewozu cargo na istniejących trasach, jednocześnie wprowadzając nowe destynacje. Linia lotnicza podzieliła się informacją, że 737-800F będzie latał do następujących destynacji:

 • Szardża, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA)
 • Dubaj World Central, ZEA
 • Dżudda, Arabia Saudyjska
 • Rijad, Arabia Saudyjska
 • Dakar, Senegal
 • Lagos, Nigeria
 • Ndżamena, Czad
 • Mogadiszu, Somalia
 • Mumbai, Indie
 • Freetown, Sierra Leone
 • Monrovia, Liberia

Czytaj też: Kształtowanie się cen paliw a ryzyka globalne

Nowy samolot ma zdolność przewozu ładunku do 20 ton i zasięg lotu do siedmiu godzin. Przewoźnik ujawnił również, że planuje dodać do swojej floty kolejny samolot 737-800F, a dostawa maszyny ma nastąpić do lutego 2024 roku. Obecnie linia lotnicza eksploatuje dwa samoloty 737-300F, co oznacza, że ​​jej obecna zdolność przewozu cargo znacząco wzrośnie w nadchodzących miesiącach.

Dane Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), opublikowane w sierpniu, wykazały, że światowe zapotrzebowanie na przewóz cargo wzrosło po raz pierwszy od 19 miesięcy. W porównaniu z sierpniem ubiegłego roku światowe zapotrzebowanie mierzone w tonokilometrach cargo wzrosło o 1,5%, podczas gdy zdolność przewozowa zwiększyła się niemal o 12% w przypadku operacji międzynarodowych. Mimo wzrostu światowego popytu, linie lotnicze w Afryce odnotowały słabe wyniki w sierpniu, z obniżeniem wolumenu cargo o niemal 5% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

Airbus dostarczy więcej samolotów dalekiego zasięgu do Afryki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button