PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Allegro dynamicznie rozwija sieć automatów paczkowych. Zielony automat Allegro One Box z numerem “2000 & one” stanął w Warszawie

Polski gigant e-commerce rozwija autorską sieć automatów paczkowych. Zielony automat Allegro One Box z numerem “2000 & one” stanął w Warszawie przy ulicy Sejmu Czteroletniego. W planach kolejne lokalizacje i rozszerzenie oferty. 

Allegro postawiło One Box z numerem “2000 & one”

Serwis e-commerce chce do końca roku uruchomić 3000 zielonych automatów w Polsce. Jak podaje Allegro, zielone automaty paczkowe One Box są trzecią co do liczby automatów siecią w Polsce oraz drugą pod względem liczby skrytek, do których docierają przesyłki z platformy.

Obecnie autorska sieć automatów paczkowych staje się jedną z najpopularniejszych form dostawy przez sprzedających na platformie.

Zobacz także: Allegro planuje podwyżki cen przesyłek. Obejmą zarówno sprzedających, jak i kupujących

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Produkcja budowlana w Polsce poniżej oczekiwań. Jakie zmiany pojawiają się na rynku?

Jacek Powałka, odpowiedzialny za rozwój sieci Allegro One, powiedział:

Nie minął jeszcze rok od uruchomienia naszej sieci One Box, a już możemy powiedzieć, że oferowane przez nas usługi osiągnęły pełną dojrzałość. Nie tylko dynamicznie zwiększamy liczbę zielonych automatów – czego dowodem jest właśnie ustawiony 2001. One Box – ale przede wszystkim wprowadzamy innowacyjne rozwiązania – jak ułatwienie jednoczesnego odbioru przesyłek wielu klientom. Wysoka jakość usług i krótki czas dostawy to dla nas priorytety, które stają się wyróżnikiem marki One Kurier by Allegro na rynku. Nie oznacza to, że spoczywamy na laurach, wręcz przeciwnie! Wyznaczamy kolejne, bardzo ambitne cele.

Dynamicznie rozwijana marka One Kurier by Allegro

Marka One Kurier by Allegro to nie tylko sieć punktów odbioru stacjonarnego (One Punkt), ale również zielone automaty paczkowe (One Box) oraz kompleksowa usługa magazynowania i zarządzania wysyłką (One Fulfillment). Wszystkie segmenty łączy ze sobą kurier specjalizujący się w szybkich dostawach (One Kurier) (Więcej: Allegro inwestuje w ekologiczne automaty paczkowe, które świetnie wyglądają).

One Kurier by Allegro za każde 10 przesyłek sadzi drzewo w imieniu klienta z jego osobistą dedykacją. Co więcej, firma nieodpłatnie przyjmuje używany elektrosprzęt. Każdy zielony automat paczkowy wyposażony jest w czujniki jakości powietrza, a zarejestrowane odczyty można sprawdzić na stronie one.allegro.pl. Nowatorska forma automatów w 95% jest pokryta roślinnością. Ponadto marka rozwija logistykę rowerową opartą na rowerach cargo. W planach jest wykorzystanie samochodów elektrycznych do obsługi dostaw oraz innowacyjna obsługa zwrotów opakowań kartonowych.

W związku z rosnącą popularnością konkurencyjnych Paczkomatów oferowanych przez InPost coraz więcej podmiotów decyduje się na rozwój autorskich sieci. Ostatnio głośno było o planach ekspansji Poczty Polskiej (Więcej: Poczta Polska instaluje automaty paczkowe m.in. przy sklepach sieci Biedronka).

Allegro przejmuje platformę Mall. Inwestycja wyniosła aż 881 mln euro

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button