PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Allegro wprowadza dostawy tego samego dnia do automatów One Box

Allegro wprowadza dostawy tego samego dnia, które trafią do wybranych automatów paczkowych One Box. Nowa usługa ma zwiększyć konkurencyjność Allegro w największych polskich aglomeracjach. 

Allegro – dostawy tego samego dnia do zielonych automatów One Box

Nowością jest usługa “dziś zakup – dziś dostawa”. Zamówienia trafią do wyznaczonych automatów paczkowych One Box. Jak wskazuje Allegro, klienci mogą znaleźć tę opcję, wybierając w filtrach metod dostawy “Allegro One Box” lub “dostawa dzisiaj”.

Aktualnie usługa jest dostępna pomiędzy dziesięcioma największymi aglomeracjami: w Warszawie i okolicach, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Częstochowie, Bytomiu, Toruniu, Katowicach i miastach aglomeracji śląskiej. Przesyłki mają docierać w godzinach 18:00-22:00.

Zobacz także: Allegro dynamicznie rozwija sieć automatów paczkowych. Zielony automat Allegro One Box z numerem “2000 & one” stanął w Warszawie

Łukasz Szczepański, VP Delivery Experience  z Allegro, powiedział:

Zakupy dostarczane do zielonych automatów paczkowych One Box, w ciągu kilku godzin od złożenia zamówienia dają mieszkańcom największych miast możliwość korzystania z bogatej oferty asortymentowej i najbardziej atrakcyjnych cen, z których słynie Allegro, niemal likwidując barierę oczekiwania na dostawę. W ten sposób, wyznaczamy nowy standard usług kurierskich w Polsce. Co ważne, dostawy tego samego dnia dostępne są dla użytkowników Allegro Smart! bezpłatnie. Warto także podkreślić, że Allegro One Kurier, uzyskując wskaźnik zadowolenia klientów na poziomie NPS 84, jest najlepiej ocenianą metodą dostawy na naszej platformie.

Jak podaje Allegro, na podstawie badania przeprowadzonego przez Kantar, 71% badanych wybrałoby zakup z dostawą na dziś, zamiast udać się do sklepu stacjonarnego.

Allegro/Mat.pras.

Zobacz także: W USA zatwierdzono ustawę o redukcji inflacji. Jak wpłynie ona na łańcuchy dostaw?

Skrócenie czasu dostawy w wybranych miastach

Allegro chce podwyższyć poziom konkurencyjności poprzez rozwój usług logistycznych, w tym skrócenie czasu dostawy. Sprzedający mogą skorzystać z usług One Fulfillment by Allegro, realizującego dostawy do wybranych aglomeracji, w dniu złożenia zamówienia, od poniedziałku do soboty, dla zamówień złożonych do godziny 10.00 (dla Warszawy nawet 13:00) oraz w kolejnym dniu roboczych dla zamówień złożonych do 20.00 dla całej Polski.

Jak wskazuje Allegro, dodatkową zaletą automatów paczkowych, oprócz wygody i optymalizacji procesów logistycznych, jest ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jak podaje polski gigant e-commerce, za każde 10 przesyłek dostarczonych do zielonych automatów paczkowych lub punktów odbioru, firma sadzi w imieniu klienta drzewo z jego osobistą dedykacją, nieodpłatnie przyjmuje używany elektro sprzęt, a wszystkie zielone automaty wyposażone są w czujniki jakości powietrza (wyniki może sprawdzić każdy na stronie one.allegro.pl), a 95% maszyn jest pokrytych roślinnością. Nowością jest wprowadzanie pilotażowych programów wykorzystujących rowery cargo.

Allegro planuje podwyżki cen przesyłek. Obejmą zarówno sprzedających, jak i kupujących

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button