E-commerceInfo z rynku

Strajk w Royal Mail. Udział bierze ponad 100 tys. brytyjskich pocztowców

Brytyjscy pocztowcy będą strajkować przez cztery dni. Royal Mail ostrzega o zakłóceniach w dniach 31 sierpnia, 8 i 9 września. Strajk w Royal Mail może na kilka dni sparaliżować procesy logistyczne tamtejszej poczty. 

Strajk w Royal Mail  – możliwe zakłócenia na początku września

W protestach udział weźmie 115 tys. brytyjskich pocztowców. Przedstawiciele Royal Mail zapewnili, że dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować zakłócenia. W dni strajku nie będą dostarczane listy. Mogą wystąpić również opóźnienia w dostawach większych paczek.

Zobacz także: Allegro dynamicznie rozwija sieć automatów paczkowych. Zielony automat Allegro One Box z numerem “2000 & one” stanął w Warszawie

Czego oczekują brytyjscy pocztowcy?

Reprezentowani przez związek zawodowy CWU brytyjscy pocztowcy oczekują podwyżek wynagrodzeń. Wcześniejsza oferta została odrzucona, gdyż według pracowników jest zbyt niska. Royal Mail oferował pracownikom wzrost wynagrodzeń na poziomie ok. 5,5%. W oficjalnym stanowisku zażądano podwyżki na poziomie zbliżonym do inflacji w Wielkiej Brytanii (Więcej: Związki zawodowe w Wielkiej Brytanii się odradzają, więc władza postanowiła w nie uderzyć oraz Rewizja danych w Wielkiej Brytanii! Realny PKB w 2020 r. spadł jednak o 11%).

Według lipcowych odczytów inflacja po raz pierwszy od czterech dekad przekroczyła poziom 10%. Bank Anglii podaje, że według prognoz ekonomistów inflacja może wzrosnąć nawet do 13%.

Zobacz także: Biden podpisał Inflation Reduction Act. Ogromne inwestycje w transformację energetyczną

Związek zawodowy CWU jako argument za wyższymi podwyżkami podaje fakt, że przychody Royal Mail wzrosły, a sama firma wypłaciła akcjonariuszom 400 mln funtów dywidendy.

Pocztowcy oczekują również skrócenia czasu pracy. Ten argument spotkał się ze sporą krytyką ze strony Royal Mail. Przedstawiciele poczty wskazują, że przystanie na tę propozycję będzie wiązało się z drastycznym obniżeniem konkurencyjności względem sektora prywatnego, co w obecnych warunkach jest sporym zagrożeniem dla działalności państwowego przedsiębiorstwa pocztowego.

W Wielkiej Brytanii swoje usługi oferuje m.in. InPost, dynamicznie rozwijając sieć autorskich Paczkomatów (Więcej: InPost postawił 4-tysięczny Paczkomat w Wielkiej Brytanii oraz InPost rozpoczął współpracę z eBay w Wielkiej Brytanii).

Chiny po raz kolejny zamykają część fabryk! Powodem rekordowe upały

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button