Magazyny
Gorące newsy

Największy magazyn spekulacyjny Prologis w Polsce robi wrażenie!

W magazynie Prologis zastosowano proekologiczne rozwiązania

Na terenie kompleksu logistycznego Prologis Park Wrocław III powstał największy magazyn spekulacyjny Prologis w Polsce. Park logistyczny położony jest po zachodniej stronie Wrocławia, przy ulicy Granicznej i znajduje się zaledwie 10 kilometrów od wrocławskiego rynku.

Największy magazyn spekulacyjny Prologis w Polsce

Park logistyczny Prologis Park Wrocław III jest zlokalizowany idealnie pomiędzy autostradą A8 a lotniskiem Wrocław Starachowice, więc nie więcej niż w 2 godziny jazdy samochodem możemy dostać się do Poznania, Katowic czy też granicy z Niemcami. Bliskie sąsiedztwo lotniska sprawia, że w łatwy sposób za pomocą lotów bezpośrednich możemy dostać się również do Warszawy, Frankfurtu, Monachium, Wiednia czy też Kopenhagi. Do parku można sprawnie dotrzeć autobusem linii numer 106, która wyjeżdża z samego centrum Wrocławia i zatrzymuje się tuż pod parkiem logistycznym.

Jeśli ktoś natomiast woli przejechać samochodem, to na terenie parku logistycznego znajduje się mnóstwo miejsc parkingowych, również takich, przy których naładujemy samochód elektryczny. Na terenie kompleksu znajdują się cztery budynki. Najnowszy, budynek numer 4 jest dla firmy wyjątkowy, gdyż jest to największy magazyn spekulacyjny w historii Prologis w Polsce. Nowy obiekt .a aż 49 tysięcy metrów kwadratowych.

Czwarty budynek Prologis, tak jak pozostałe na terenie naszego parku, wybudowany został tak, aby dopasować się do potrzeb obecnych i przyszłych klientów. Wysokość magazynu wynosi 12 metrów. Hala ma wzmocnioną nośność posadzki do 10 ton na metr kwadratowy oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu. Postawiliśmy również na zwiększoną gęstość obciążenia liniowego, z myślą o klientach składających materiały łatwopalne. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologis, hala nr 4 zostanie poddana akredytacji BREAM – tłumaczy Marcin Kruszewski, Leeasing & Customer Experience Manager.

Dla jakich firm jest to budynek szczególnie atrakcyjny?

Zapraszamy do rozmów zarówno firmy zainteresowane magazynowaniem produktów, jak i produkcyjne czy operatorów logistycznych. Jesteśmy w stanie dopasować powierzchnie do specyficznych potrzeb klientów. Docenią oni atrakcyjną lokalizację ze względu na bliskość lotniska, obwodnicy oraz świetny dostęp do komunikacji miejskiej. Prologis Park Wrocław III został zaprojektowany tak, by spełnić najbardziej restrykcyjne wymogi klientów, dotyczące zarówno zrównoważonego rozwoju, jak i infrastruktury. To także przyjazne miejsce pracy dla pracowników tego obiektu. Bardzo istotny dla naszych klientów jest fakt, że nad prawidłowym przebiegiem współpracy i bezawaryjną działalnością parku czuwa dedykowany zespół Prologis – dodaje Kruszewski.

Czytaj też: Maersk wynajmuje część magazynu Prologis we Wrocławiu

Proekologiczne rozwiązania

W magazynie Prologis zastosowano proekologiczne rozwiązania. Firma przekonuje, że troska o środowisko jest ważnym aspektem jej działalności deweloperskiej.

Nie wiem, czy mamy aż tyle czasu, żebyśmy mogli opowiadać o wszystkich tych rozwiązania, które mamy w tym magazynie. Zacznijmy może od elewacji zewnętrznej. Jak widzicie Państwo elewacja wygląda może na elewację dosyć typową, ale takową nie jest. Elewacja ma zwiększoną izolacyjność. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie dla naszych najemców są znacznie niższe. Trochę wyżej widzimy nad naszymi głowami oświetlenie poprzez elewację okienną. Dzięki temu i dzięki świetlikom znajdującym się na dachu rachunki za prąd, za oświetlenie są znacznie skromniejsze w porównaniu ze standardową halą, która tych rozwiązań nie ma. Na dachu znajdują się kolektory słoneczne do ogrzewania ciepłej wody w naszych biurowcach. Mamy panele fotowoltaiczne, które sprzyjają również lepszej ekonomii w utrzymaniu nieruchomości dla naszych najemców. Na drugim końcu znajdują się ładowarki do samochodów elektrycznych. Mamy jeszcze rozbudowaną strefę zieleni. Moglibyśmy pewnie mówić jeszcze dłuższą chwilę, ale chyba nie mamy na tyle czasu, więc może zostawimy to na następne spotkania – wskazuje Marcin Czerniewski, Development Manager.

Prologis Park Wrocław III to obiekt gigantyczny, ale właśnie z takich słynie firma Prologis. Sam magazyn spełnia wygórowane normy ekologiczne oraz budowlane. Jednak największą zaletą tego miejsca jest jego lokalizacja. Największy magazyn spekulacyjny Prologis w Polsce jest zlokalizowany tuż przy wrocławskim lotnisku, ale jest także świetnie połączony z siecią dróg ekspresowych i autostrad. Dzięki temu może być to bardzo dobra inwestycja i bardzo dobra lokalizacja dla firm, które chcą zająć się dystrybucją towarów do Czech czy też do Niemiec.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Prologis Park Wrocław III zostanie rozbudowany o kolejny budynek

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button