E-commerce
Gorące newsy

Już nie tylko AliEpress! Alibaba uruchomi w Europie kolejną witrynę

Plany ujawniono nieco ponad dwa miesiące po tym, jak Alibaba ogłosiła zamiar podziału swojego biznesu na sześć jednostek

Michael Evans, prezes chińskiego giganta Alibaba, oświadczył, że firma wprowadzi w Europie rynek jedną ze swoich usług e-commerce Tmall. Plany ujawniono nieco ponad dwa miesiące po tym, jak Alibaba ogłosiła zamiar podziału swojego biznesu na sześć jednostek.

Alibaba uruchomi w Europie kolejną witrynę

Szef Alibaby ogłosił, że firma rozszerzy jedną ze swoich głównych platform e-commerce z Chin na Europę. To istotny krok w międzynarodowych działaniach tego chińskiego giganta. Jak informuje portal CNBC, dotychczas działalność Alibaba w Europie skupiała się głównie na AliExpress, który oferuje towary pochodzące z Chin. Jednak według sugestii Evansa nowa platforma Tmall skoncentruje się na sprzedaży lokalnych marek dla miejscowych klientów.

Zobaczycie coś, co nazywa się Tmall i jest obecne w Chinach, stając się Tmall w Europie, co oznacza, że będziemy obsługiwać lokalne marki i lokalnych konsumentów na lokalnym rynku – powiedział Evans podczas konferencji Viva Tech w Paryżu we Francji.

Evans ujawnił, że firma obecnie prowadzi projekt pilotażowy w Hiszpanii, który „rozwinie się w całej Europie”. W Chinach Tmall działa jako strona i aplikacja Alibaby, która skupia się na sprzedaży zagranicznych marek chińskim konsumentom. Wprowadzenie Tmall do Europy odzwierciedla istotną zmianę strategii Alibaba w jej międzynarodowych operacjach e-commerce. Nie jest jasne, czy nowa platforma w jakiś sposób zostanie połączona z AliExpress.

Czytaj też: Koniec z tanimi zakupami z Ali! KE nałoży cła na drobne produkty!

Plany podziału firmy

Plany ujawniono nieco ponad dwa miesiące po tym, jak Alibaba ogłosiła zamiar podziału swojego biznesu na sześć jednostek. Celem tego posunięcia jest zapewnienie większej autonomii każdej z tych jednostek i szybszego podejmowania decyzji. Jednym z sześciu niezależnych przedsiębiorstw Alibaba jest grupa handlu Taobao Tmall Commerce, która skupia się na dwóch głównych produktach e-commerce w Chinach. Jednak Alibaba posiada również jednostkę Globalnego Handlu Cyfrowego, która koncentruje się na międzynarodowych działaniach e-commerce Alibaby.

Europa jest priorytetem dla wszystkich firm mających składnik międzynarodowy. Mam na myśli tu firmy handlu międzynarodowego, biznes chmury, a zwłaszcza biznes logistyki – powiedział Evans.

Czytaj też: Chiny nową „bezpieczną przystanią” w obliczu napięć bankowych w USA i Europie

Alibaba podzieli firmę na 6 jednostek! Wielka reorganizacja giganta

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button