PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceMagazyny

LPP zostaje w gdańskim parku Panattoni! Gigant przedłużył umowę 

Region Trójmiasta odgrywa kluczową rolę w partnerstwie obu firm

Panattoni utrzymuje partnerstwo z operatorem logistycznym LPP Logistics. Operator logistyczny z Grupy LPP, lidera w branży modowej w Europie Środkowo-Wschodniej, zdecydował się bowiem przedłużyć umowę najmu 31 800 metrów kwadratowych powierzchni w Panattoni Park Gdańsk III.

LPP przedłuża umowę najmu w Panattoni Park Gdańsk III

LPP Logistics kontynuuje współpracę z deweloperem Panattoni. Operator logistyczny zdecydował się przedłużyć umowę najmu 31 800 metrów kwadratowych powierzchni w Panattoni Park Gdańsk III. Właściciel marek takich jak Reserved, Cropp, House, Mohito czy Sinsay, zaopatruje ze wspomnianego obiektu sklepy stacjonarne w Europie Środkowej. Obecnie Grupa LPP prowadzi działalność w 39 krajach, posiadając ponad 2 tys. sklepów stacjonarnych. Aby sprostać wymaganiom związanym z międzynarodową ekspansją, niezbędne jest efektywne wsparcie logistyczne, a w tej roli doskonale sprawdza się właśnie Panattoni.

Deweloper zrealizował dla LPP Logistics inwestycje o łącznej powierzchni ponad 165 000 m kw. W ciągu ostatnich 15 miesięcy dostarczył dwie nowoczesne placówki typu fulfillment center, obsługujące proces realizacji zamówień e-commerce – pierwszy o powierzchni prawie 70 000 m kw. w Jasionce koło Rzeszowa, a drugi o ponad 64 000 m kw. w Pruszczu Gdańskim.

Czytaj też: Panattoni z kolejnym kredytem! Miliony na park logistyczny w Łodzi

Region Trójmiasta odgrywa kluczową rolę w partnerstwie obu firm. To właśnie tutaj rozpoczęła się ich współpraca, a oprócz obiektu w Pruszczu Gdańskim, LPP Logistics wynajmuje również 31 800 m kw. przestrzeni w ramach Panattoni Park Gdańsk III. Umowa najmu dla tego dodatkowego obszaru została przedłużona pomiędzy listopadem a grudniem 2023 roku. Obecnie obiekt pełni funkcję centrum dystrybucyjnego, wspierając obsługę sklepów stacjonarnych na rynkach Europy Środkowej, w tym także na polskim rynku.

Dla LPP Trójmiasto jest szczególną lokalizacją – to stąd firma się wywodzi i tu mieści się jej siedziba. Będąc kluczowym partnerem w tak istotnym regionie, czujemy się częścią historii, która doprowadziła Grupę do pozycji lidera w Europie Środkowej. Cieszymy się, że LPP docenia naszą sprawność w realizacjach dla branży fashion i kontynuuje najem w Panattoni Park Gdańsk III. Kiedy podpisywaliśmy pierwszą umowę najmu z LPP w Gdańsku – na 16 000 m kw. – była to jedna z największych transakcji na Pomorzu. Dziś posiadamy w regionie Trójmiasta ponad 600 000 m kw., z czego ok. 100 000 m kw. zrealizowaliśmy właśnie dla tego klienta – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni.

Dobra lokalizacja

W związku z przedłużeniem umowy, LPP Logistics rozpoczęło prace nad implementacją automatyzacji, mającej na celu usprawnienie procesów logistycznych w obiekcie. Stopień zaawansowania automatyzacji będzie dostosowany do operacyjnych potrzeb spółki oraz rozmiaru magazynu.

Dzięki wieloletniej współpracy z Panattoni z sukcesem realizujemy założenia omnichannelowej strategii Grupy LPP i zachowujemy płynność w przepływie towarów w łańcuchu dostaw. Obiekt w Panattoni Park Gdańsk III odciąża nasze centra dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim oraz Brześciu Kujawskim, przez co jeszcze sprawniej zaopatrujemy salony w regionie Europy Środkowej – komentuje Sebastian Sołtys, prezes LPP Logistics.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Jednym z istotnych atutów, które skłoniły firmę do przedłużenia umowy najmu jest lokalizacja inwestycji, kluczowa zarówno dla obsługi krajowego, jak i wielu europejskich rynków. Kompleks usytuowany jest 10 km od centrum Gdańska oraz zaledwie 15 km od dynamicznie rozwijającego się Portu Gdańskiego, gdzie w pierwszym półroczu 2023 roku przeładowano 41,2 mln ton towarów – o 36% więcej niż w analogicznym okresie roku 2022. Dodatkowo, firma LPP korzysta z połączenia z drogą S6, która w przyszłości połączy całe wybrzeże – od północno-zachodniej granicy do Trójmiasta.

Panattoni Park Gdańsk West II kluczem do logistyki Pomorza?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button