PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni z kolejnym kredytem! Miliony na park logistyczny w Łodzi

Rozpoczęto już budowę pierwszej z hal, a obecny etap obejmie obszar o powierzchni 51 000 metrów kwadratowych

Panattomi otrzymał wielomilionowy kredyt na swój nowy park logistyczny w Łodzi. Panattoni Park Łódź West II będzie miał ponad 84 000 metrów kwadratowych powierzchni, a pierwszy z budynków zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale przyszłego roku.

Panattoni z kredytem na park logistyczny w Łodzi

Panattoni zabezpieczył finansowanie na wdrożenie projektu Panattoni Park Łódź West II, który jest jednym z największych przedsięwzięć przemysłowych w zachodniej części Łodzi. mBank udzielił Panattoni kredytu o wartości 25 milionów euro, a nowy park logistyczny w Łodzi będzie miał łączną powierzchnię ponad 84 000 metrów kwadratowych.

Czytaj też: Panattoni inwestuje w Zielonej Górze. Prawie cały obiekt wynajęty

Województwo łódzkie jest jednym z trzech regionów w Polsce, charakteryzujących się największym obszarem powierzchni przemysłowej. Pod koniec III kwartału bieżącego roku było również jednym z trzech obszarów o najwyższej aktywności deweloperskiej w kraju, gdzie co siódmy metr kwadratowy stanowił obszar w trakcie budowy.

W 2021 roku Łódź zwyciężyła w rankingu Business-Friendly Perception Index i została uznana za najbardziej atrakcyjne biznesowo miasto powyżej 200 tys. mieszkańców w Europie Środkowo-Wschodniej, pokonując 99 konkurentów. Aglomeracja nieustannie potwierdza swoją atrakcyjność dla dziesiątek branż, które korzystają z nowoczesnych powierzchni magazynowych, logistycznych czy produkcyjnych. Niedawno ruszyliśmy z budową jednego z największych projektów w zachodniej części Łodzi – Panattoni Park Łódź West II. Teraz uzyskaliśmy finansowanie w wysokości 25 mln euro na realizację pierwszego etapu tej inwestycji. Dziękujemy mBankowi za zaufanie i cieszymy się, że dzięki naszym inwestycjom możemy przyczyniać się do rozwoju biznesu w tym prężnie działającym regionie – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer – Poland, Panattoni

Budowa już ruszyła

Rozpoczęto już budowę pierwszej z hal, a obecny etap obejmie obszar o powierzchni 51 000 metrów kwadratowych, z czego 32 000 metrów kwadratowych zostanie przeznaczone dla polskiego operatora logistycznego Rohlig Suus. Nowy obiekt umożliwi trzykrotne zwiększenie zdolności operacyjnych Rohlig Suus w regionie, a także poszerzenie zakresu świadczonych usług. Ostateczny kształt parku obejmie dwa budynki, których łączna powierzchnia przekroczy 84 000 metrów kwadratowych.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Panattoni Park Łódź West II powstanie przy ul. Langiewicza, w bliskim sąsiedztwie drogi S14, która łączy autostradę A2 (Warszawa – Łódź – Poznań – Berlin) z drogą ekspresową S8 (Białystok – Warszawa – Łódź – Wrocław). Pierwszy z budynków zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2024 roku.

Panattoni powiększa park logistyczny. Będzie GIGANTYCZNY!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button