DrogowyTransport

Raben inwestuje w nową flotę w ramach strategii zrównoważonego rozwoju

Raben Transport inwestuje w nową flotę. Nowe zamówienia są realizacją przyjętej strategii zrównoważonego rozwoju. 

Raben Transport inwestuje w nową flotę

Raben planuje znaczące inwestycje, które pomogą w transformacji floty. W 2022 roku flotę zasili 115 Mercedesów Actrosów i 66 naczep Schmitz Cargobull. Zamówienie na pojazdy i naczepy zostało złożone u Mercedes-Benz Trucks Polska i EWT Truck & Trailer Polska. Nowa flota będzie wykorzystywana zarówno do połączeń krajowych, jak i międzynarodowych.

Zobacz także: Grupa Raben przejęła spółkę Luible Logistik GmbH

Zamówione modele zostały wyposażone w MirrorCam oraz tempomat PPC (Predictive Powertrain Control). System Active Brake Assist 5 generacji automatycznie hamuje, gdy radar stwierdzi potencjalne zagrożenie w ruchu drogowym. Asystent martwego pola natomiast ostrzega kierującego pojazdem o obiekcie, który znajduje się poza widocznością. System używa do tego sygnałów dźwiękowych oraz wizualnych. Bezpieczeństwo kierującego zwiększa ponadto poduszka powietrzna.

Zobacz także: Indeks cen żywności FAO: ceny żywności spadły do poziomu sprzed wojny na Ukrainie

Wyposażenie dostosowane do komfortu kierowców

Mercedes dostarczy modele Actros wyposażone w kabiny BigSpace o wysokości wnętrza 1,99 m, które są zawieszone na pneumatycznych poduszkach. Zastosowano również rozwiązania, które bezpośrednio wpływają na komfort kierowców. Mowa szczególnie o łóżka z materacami Premium Comfort, wysuwany stolik dla kierowców po stronie pasażera oraz elektryczna klimatyzacja postojowa podnoszą komfort odpoczynku.

Grupa Raben zdecydowała się również na naczepy Schmitz Cargobull w wersji Mega wykorzystywane w transporcie międzynarodowym FTI. W ramach nowej partii naczep Schmitz Cargobull znajdą się kurtynowe S.CS wyposażone w plandekę Power Curtain zgodną z normą EN 12642 Code XL, która przyspiesza załadunek i rozładunek. Naczepy są przystosowane opcjonalnie do przewozu koleją i promem, co ma duże znaczenie w transporcie intermodalnym.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, poprzez zakup nowych pojazdów Grupa Raben realizuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju na lata 2021-2025. W perspektywie pięcioletniej Grupa wyznaczyła sobie takie cele środowiskowe jak: wzrost udziału pojazdów spełniających normy Euro V i VI oraz z napędem elektrycznym, wodorowym, LNG i CNG we flocie własnej i dostawców do 96% oraz redukcję intensywności emisji w transporcie o 10%.

Grupa Raben zajęła 7 560 m kw. w Panattoni Park Gdańsk Airport

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button