PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni Park Gdańsk West II kluczem do logistyki Pomorza?

Aż 73 000 m² w odpowiedzi na potrzeby rynku.

Rozbudowując logistyczne możliwości Pomorza, Panattoni Park Gdańsk West II zbliża się do finiszu komercjalizacji. Ten nowatorski projekt, zapewniając 73000 m kw. powierzchni, wychodzi naprzeciw potrzebom dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. Zlokalizowany w strategicznym punkcie regionu, przyciąga firmy z branży TSL, ogrodniczej oraz motoryzacyjnej, oferując nie tylko przestrzeń magazynową, ale i biurową wysokiej jakości.

  • Wzrost powierzchni magazynowej w Pomorskiem z udziałem Panattoni.
  • Strategiczna lokalizacja w pobliżu Gdańska i kluczowych tras ekspresowych.
  • Zaawansowane rozwiązania ekologiczne i certyfikat BREEAM Excellent.

Czy Panattoni Park Gdańsk West II to odpowiedź na potrzeby rynku?

Panattoni Park Gdańsk West II to nie tylko reakcja na obecne zapotrzebowanie, ale przede wszystkim inwestycja przewidująca przyszłe potrzeby rynku logistycznego. Deweloper, analizując trend wzrostowy w zakresie popytu na powierzchnie magazynowe, odpowiedział rozbudową, która zwiększyła potencjał parku do 73000 m kw. Projekt Panattoni Park Gdańsk West II, który obejmuje zarówno planowanie przestrzenne, jak i technologiczne aspekty obiektów, staje się modelową realizacją. To podejście może przyciągnąć poważne zainteresowanie wśród potencjalnych klientów, szukających nowoczesnych i funkcjonalnych przestrzeni.

Szybkość wynajmu dostępnych przestrzeni magazynowych w tym obiekcie, osiąga poziom 90% jeszcze przed zakończeniem etapów budowy. To także odzwierciedlenie umiejętności Spółki do adekwatnego przewidywania trendów rynkowych i elastycznego reagowania na zmieniające się warunki. Takie zarządzanie projektami może przyciągnąć do siebie przedsiębiorstwa oczekujące nie tylko powierzchni, ale również kompleksowych rozwiązań logistycznych.

Panatonni Gdańsk
Źródło: Panattoni

Czytaj również: Panattoni buduje nowy zakład produkcyjny koło Gniezna

Co równie istotne, deweloper przez rozbudowę Panattoni Park Gdańsk West II nie tylko zwiększa powierzchnię magazynową dostępną dla najemców, ale również aktywnie uczestniczy w kreowaniu regionalnej przestrzeni biznesowej. Współpracując z lokalnymi władzami i przedsiębiorstwami, przyczynia się do wzmocnienia infrastruktury logistycznej województwa pomorskiego. To partnerstwo, oparte na wzajemnym zaufaniu i dążeniu do rozwoju, jest kluczowe dla długoterminowego sukcesu zarówno firmy, jak i całego regionu.

Lokalizacja Panattoni Park Gdańsk West II

Panattoni Park Gdańsk West II, usytuowany zaledwie 10 kilometrów od dynamicznego centrum Gdańska, maksymalizuje swój strategiczny potencjał. Dzięki temu umacnia się jako kluczowy węzeł logistyczny w regionie. Bliskość portu morskiego, notującego wzrost przeładunków, oraz portu lotniczego, stwarza idealne warunki dla przedsiębiorstw z branży transportu, spedycji i logistyki (TSL), które priorytetowo traktują efektywność logistyczną. Te atuty zapewniają doskonałe środowisko dla firm wymagających sprawnej logistyki oraz szybkiego importu i eksportu.

To położenie umożliwia niezrównane możliwości logistyczne, które są nieocenione dla biznesu o zasięgu zarówno lokalnym, jak i międzynarodowym. Dodatkowo lokalizacja magazynu jest w pobliżu głównych dróg ekspresowych S7 i S6. A to z kolei pozwala na łatwy dostęp do kluczowych arterii komunikacyjnych Polski.

 

Panatonni Gdańsk
Źródło: Panattoni

Czytaj również: Panattoni rusza z kolejną miejską inwestycją w Warszawie

Inwestycja w Gdańsku uchodzi za jeden z najistotniejszych projektów logistycznych w północnej Polsce, co świadczy o strategicznym podejściu dewelopera. Ten, dążąc do wzmocnienia swojej pozycji na rynku nieruchomości przemysłowych, nieustannie inwestuje w rozwój swojego portfolio. Z tego powodu Spółka stara się wykorzystywać kluczowe atuty lokalizacyjne dla optymalizacji logistyki i zwiększenia konkurencyjności swoich najemców.

Czy Panattoni spełnia zobowiązania ekologiczne i standardy BREEAM?

Dążenie Panattoni Park Gdańsk West II do uzyskania certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent jest odzwierciedleniem zainteresowania dewelopera praktykami zrównoważonego rozwoju. BREEAM, będąc jednym z głównych międzynarodowych systemów oceny ekologicznej budynków, ocenia wiele aspektów związanych z konstrukcją i eksploatacją budynków, od ich energooszczędności po wpływ na zdrowie użytkowników.

W przypadku Panattoni Park Gdańsk West II, starania o certyfikat BREEAM są traktowane jako element minimalizacji wpływu ekologicznego oraz jako oznaka świadomej odpowiedzialności ekologicznej ze strony dewelopera. W procesie zdobywania tego prestiżowego wyróżnienia kluczowe jest implementowanie energooszczędnych technologii, w tym efektywnych systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Dodatkowo wdrażanie zaawansowanych systemów zarządzania oświetleniem uwydatnia zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Również wykorzystanie technologii zmniejszających zużycie wody akcentuje troskę o rozsądne zarządzanie zasobami naturalnymi.

Źródło: Panattoni
Źródło: Panattoni

Walory certyfikacji BREEAM dla magazynu

Dodatkowo system BREEAM ocenia jakość środowiska wewnętrznego, co obejmuje aspekty takie jak naturalne oświetlenie, jakość powietrza i akustyka. Zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych i innowacyjnych technologii służy przede wszystkim zwiększeniu efektywności energetycznej. Ponadto przyczynia się to do stworzenia zdrowego i komfortowego miejsca pracy dla użytkowników obiektu.

Uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent przez nowy obiekt Panattoni będzie stanowić potwierdzenie zgodności z międzynarodowymi standardami zrównoważonego budownictwa. Taki krok może przyczynić się do podniesienia atrakcyjności obiektu na rynku nieruchomości przemysłowych. Wszystko dlatego, że certyfikat BREEAM jest uznawany za obiektywny wskaźnik jakości i odpowiedzialności środowiskowej. To aspekt, który może mieć znaczenie dla najemców i inwestorów, poszukujących obiektów zrównoważonych i ekologicznych.

Jakie są rozwiązania zwiększające komfort pracy w Panattoni Park Gdańsk West II?

Panattoni, kontynuując ekspansję swojego pomorskiego portfolio, koncentruje się na aspektach zapewniających użytkownikom obiektu warunki pracy sprzyjające zdrowiu i efektywności. W ramach projektu zrealizowano nowoczesne przestrzenie biurowe o łącznej powierzchni 2800 m kw., które zostały zaprojektowane z uwzględnieniem czynników mających bezpośredni wpływ na dobrostan pracowników.

Zaawansowane rozwiązania akustyczne stosowane w budynkach biurowych mają na celu stworzenie cichego środowiska pracy. Projekt ten wyposażono w zaawansowane systemy wentylacyjne, zapewniające stały dopływ świeżego powietrza. Takie rozwiązanie przyczynia się do ograniczenia ryzyka związanego z zanieczyszczeniem powietrza wewnętrznym, co jest kluczowe dla zdrowia użytkowników.

Czytaj również: Produkcja przemysłowa w Europie rośnie. Jak wypadła Polska?

Inicjatywy te są częścią większej strategii dewelopera, która wykracza poza samą dostawę powierzchni przemysłowej. Mają na celu stworzenie przestrzeni pracy, która jest zgodna z obowiązującymi standardami ergonomicznymi i środowiskowymi.

Inwestycje Panattoni a rosnąca potrzeba zwiększonej powierzchni magazynowej w Polsce

Nowy obiekt Panattoni jest przykładem odpowiedzi dewelopera na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie przemysłowe w regionie Pomorza. Panattoni Park Gdańsk West II znajduje się w strategicznej lokalizacji niedaleko Gdańska, co zapewnia łatwy dostęp do głównych dróg i portu morskiego. Ta dogodna sytuacja przyczyniła się do przyciągnięcia najemców z branży TSL, ogrodniczej oraz innych sektorów. W efekcie projekt potwierdził swoją atrakcyjność na rynku nieruchomości komercyjnych.

Deweloper sukcesywnie zrealizował już dwa budynki, które razem oferują 73000 m² powierzchni, a obecnie kontynuuje rozbudowę obiektu. Dążenie firmy do uzyskania certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent odzwierciedla jej głębokie zaangażowanie w zrównoważony rozwój i dbałość o komfortowe warunki pracy dla użytkowników. To staranie, w połączeniu z realizacją wymogów certyfikacji, przyczynia się do umacniania pozycji firmy na rynku. Jako jeden z czołowych deweloperów nieruchomości przemysłowych, firma dostarcza przestrzenie spełniające dynamiczne i ewoluujące potrzeby rynku.

Ależ gigant! Panattoni buduje największy park City Logistics

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button